Powstanie kontynuacja filmu „Pan życia i śmierci”! Nicolas Cage i Bill Skarsgård staną do walki

Nicolas Cage wróci do jednej ze swoich najpopularniejszych ról w karierze. Aktor wystąpi w kontynuacji filmu „Pan życia i śmierci”. Obok niego w obsadzie produkcji znajdzie się Bill Skarsgård, którego niedawno oglądaliśmy w filmie „John Wick 4”.

Po siedemnastu latach od premiery filmu „Pan życia i śmierci”, który zapisał się w filmografii Nicolasa Cage'a złotymi zgłoskami aktor ponownie zawita do świata wykreowanego przez Andrew Niccola. Zapowiedziana właśnie kontynuacja sprawi, że do serii powróci zarówno Cage, jak i wspomniany Niccol, który ponownie będzie pracował nad historią Jurija Orłowa jako scenarzysta i reżyser. Drugą z głównych gwiazd kontynuacji „Pana życia i śmierci” będzie Bill Skarsgård. Szwedzki aktor zagra w filmie syna głównego bohatera.

Ojciec vs. syn w świecie handlarzy bronią. O czym opowie „Pan życia i śmierci 2”?

W kontynuacji zobaczymy, jak Jurij Orłow (Nicolas Cage) najsłynniejszy handlarz bronią na świecie, odkrywa, że ​​ma syna, Antona (Bill Skarsgård), który nie tylko próbuje dorównać swojemu ojcu, ale chce przebić jego dokonania w niebezpiecznym świecie handlu śmiercią. Anton zgromadził armię najemników do walki w amerykańskich konfliktach na Bliskim Wschodzie, co wywołuje zaciekłą rywalizację między ojcem i synem, w której stawką jest nie tylko ich życie, ale też życie ich bliskich.

Sprawdź też: Szykuje się następny kolos? Znamy czas trwania nowego filmu Davida Finchera. Kiedy premiera „The Killer”?

Prace na planie wystartują jeszcze jesienią tego roku. Premiery możemy spodziewać się najwcześniej w drugiej połowie 2024 roku. Andrew Niccol znany jest nie tylko z pracy nad filmem „Pan życia i śmierci”. W swoim dorobku ma także nominację do Oscara za scenariusz do filmu „Truman Show”. Do własnego scenariusza wyreżyserował też film „Gattaca – szok przyszłości”.

źródło: deadline.com / zdj. Lions Gate Films / Lionsgate