Szykuje się następny kolos?  Znamy czas trwania nowego filmu Davida Finchera. Kiedy premiera „The Killer”?

Trend długich filmów od współczesnych mistrzów kina trwa w najlepsze. Choć David Fincher nie pobije osobistego rekordu w kontekście długiego metrażu, to nadchodzący „The Killer” znajdzie się w czołówce jego projektów. Według najnowszych doniesień thriller od Netfliksa ma potrwać 2 godziny i 38 minut.

Informację o czasie trwania produkcji można znaleźć już w serwisie IMDb. W zeszłym roku donoszono o istnieniu 3-godzinnej wersji filmu, a zatem wygląda na to, że w procesie postprodukcji zrezygnowano z kilku fragmentów. „The Killer” nie będzie najdłuższym projektem w karierze Amerykanina — to miano przypadło „Ciekawemu przypadkowi Benjamina Buttona” (2 godz. i 46 minut). Niemniej  wraz z „Dziewczyną z tatuażem” i „Zodiakiem” thriller znalazł się w ścisłej czołówce rozległych metraży reżysera.

„The Killer” – o czym opowiada nowy film Davida Finchera? Kto w obsadzie?

Thriller utrzymany w konwencji krwawego neo-noir zapowiadany jest jako swoisty powrót Finchera do korzeni. Film opowiada historię płatnego, bezimiennego zabójcy, który po latach mordowania popada w moralny kryzys. Twórca wyreżyserował film według skryptu Andrew Kevina Walkera („Siedem”) na podstawie powieści graficznej autorstwa Alexisa Nolenta i Luka Jacamona o tym samym tytule.

W tytułowej roli zobaczymy Michaela Fassbendera. Obok gwiazdora serii „X-Men” na ekranie wystąpią również m.in. Tilda Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”), Charles Parnell („Top Gun: Maverick”), Arliss Howard („Mank”) oraz Sophie Charlotte („Passport to Freedom”). Za stworzenie muzyki odpowiedzialni są Trent Reznor i Atticus Ross („The Social Network”). Autorem zdjęć jest z kolei Erik Messerschmidt („Mank”).

Sprawdź też: Prace nad ostatnim sezonem „Stranger Things” wstrzymane. Będzie opóźnienie

Kiedy premiera filmu „The Killer” na Netfliksie?

The Killer” zadebiutuje w ofercie Netfliksa dokładnie 10 listopada tego roku.

Źródło: IMDb / Zdj. Netflix