Będzie następna „Teksańska masakra”? Reżyser ma pomysły na kolejny rozdział cyklu

Najnowsza „Teksańska masakra piłą mechaniczną” nie spodobała się krytykom, ale na Netfliksie przyciągnęła na tyle sporą widownię, by uzasadnić rozmowy o sequelu. Pomysłów na dalsze widowiska o zabójcy znanym jako Leatherface nie brakuje reżyserowi Davidowi Blue Garcii

W rozmowie z The Hollywood Reporter reżyser kolejnej odsłony cyklu zapoczątkowanego w 1974 roku przez Tobe'a Hoopera odniósł się do sceny po napisach, którą dołączono do najnowszej „Teksańskiej masakry”. Nie ukrywał też, że w przypadku zainteresowania ze strony Netfliksa i Legendary Entertainment, nie powinno zabraknąć pomysłów na kolejne odsłony cyklu slasherów. 

Dużo myślałem nad tym, co mogłoby wydarzyć się w kontynuacji tej historii. Albo po prostu w kolejnej opowieści rozgrywającej się w tym świecie. Mam naprawdę fajne pomysły, które bardzo chciałbym przedstawić Legendary, jeśli będą chcieli zrobić jeszcze jeden film. Są też takie rzeczy, których zabrakło [w nowej „Teksańskiej masakrze”], a które wciąż chciałbym zrealizować i noszę je „w tylnej kieszeni” na wypadek, gdybym zrobił następną część (...) Oczywiście jest też ten teaser pod sam koniec filmu. Na pewno jest tu przyszłość, którą warto eksplorować

Dodajmy, że w scenie przywołanej przez Garcię, Leatherface powraca do niesławnego domu, w którym rozegrała się część akcji oryginalnego filmu Hoopera. Niewykluczone, że w kolejnej części nowa historia rozpocznie się w tym samym miejscu, z którego „Teksańska masakra” wystartowała niemal pół wieku temu. Według danych zgromadzonych przez streamera, w ciągu ubiegłego tygodnia dreszczowiec odtwarzano na Netfliksie przez niemal 30 milionów godzin więc nie możemy wykluczać, że historia Leatherface'a jeszcze się nie zakończyła. 

Sprawdź też: „Teksańska masakra piłą mechaniczną” zmasakrowana przez krytyków. Mamy pierwsze recenzje

Opis fabuły nowej „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”

Melody (Sarah Yarkin), jej nastoletnia siostra Lila (Elsie Fisher) i ich przyjaciele — Dante (Jacob Latimore) i Ruth (Nell Hudson) — przeprowadzają się do miasteczka Harlow w Teksasie, aby rozkręcić nowy, idealistyczny biznes. Jednak ich sen szybko zmienia się w koszmar na jawie, gdy przypadkiem zakłócają spokój obłąkanego seryjnego mordercy, którego przesiąknięta krwią spuścizna wciąż prześladuje okolicznych mieszkańców. Takich jak Sally Hardesty (Olwen Fouéré) — jedyna ocalała z teksańskiej masakry piłą mechaniczną w 1973 roku, której marzy się zemsta. Scenariusz do filmu napisał Chris Devlin.

Źrodło: Bloody Disgusting / zdj. Netflix

REKLAMA: Przekierowanie nastąpi za 15 sekund Przejdź na Filmozercy.com
test