Bella Ramsey z kolejną głośną rolą. Gwiazda „The Last Of Us” zagra w „Monstrous Beauty”

Bella Ramsey znana widzom HBO z małej, aczkolwiek zapadającej w pamięć roli w „Grze o Tron” oraz głównej roli w ostatnim hicie stacji, serialowej adaptacji „The Last Of Us”, znalazła nowy projekt. Aktorka zagra w historycznym dramacie „Monstrous Beauty”.

Ramsey wcieli się w aspirującą dramatopisarkę z dworu króla Karola II, która cierpi na rzadką chorobę objawiającą się nienaturalnie bujnym owłosieniem całego ciała. Film do własnego scenariusza wyreżyseruje Romola Garai, gwiazda Pokuty i autorka Amuletu.

W obsadzie produkcji są także Dominic West jako król Karol II (Prawo ulicy, The Crown), nominowana do Oscara Ruth Negga (Pomiędzy) jako jego kochanka króla Nell Gwyn, oraz Fiona Shaw (Obsesja Eve) jako Aphra Ben, pierwsza dramatopisarka, której dzieła zostały opublikowane. Film ma bazować na prawdziwych wydarzeniach i połączyć je z fikcyjną historią oraz bohaterami. Prace na planie filmu wystartują we wrześniu. Produkcją dla Stigma Films zajmie się Matthew James Wilkinson mający w swoim dorobku między innymi film Yesterday.

Sprawdź też: Netflix w końcu postawił na jakość – recenzja serialu „Awantura”.

O czym opowie film „Monstrous Beauty” z Bellą Ramsey?

Akcja zostanie osadzona w XVII wieku i skupi się na historii Barbary Field (Ramsey), wieśniaczki, która urodziła się z rzadką chorobą. Barbara nabyła jednak wykształcenie i za sprawą swojego wyjątkowo rzadkiego schorzenia trafiła na dwór króla Karola II jako „cud natury”. Barbara chce jednak być postrzegana przez pryzmat swojego talentu, a nie wyglądu i próbuje zachwycić dwór swoimi dziełami. Na dworze pozna Nell Gwyn (Negga), kochankę króla, która chce udowodnić Karolowi, że człowieka nie definiuje jego wygląd. W końcu Barbara otrzymuje pomoc od słynnej dramatopisarki Aphry Behna (Shaw), który pomaga jej wystawić sztukę mającą odmienić poglądy całego dworu.

źródło: deadline.com / zdj. HBO