Ben Affleck, Jon Bernthal i J.K. Simmons wracają w „Księgowym 2”!

Szykuje się pełnoprawny powrót do filmowego świata „Księgowego”. Już oficjalnie wiemy, że w kontynuacji filmu akcji z 2016 roku powróci nie tylko Ben Affleck, ale także cała główna obsada. Kiedy premiera?

Księgowy 2” powstanie. Ben Affleck, Jon Bernthal i J.K. Simmons wracają

O stworzeniu kontynuacji „Księgowego” mówiło się już na chwilę po jego premierze w 2016 roku. Prace nad drugą częścią filmu mocno się jednak przeciągały aż do zeszłego roku, kiedy w końcu zapowiedziano, że studio na dobre zabiera się za zrealizowanie projektu. Dzisiaj z Hollywood docierają do nas informacje, że cała główna obsada podpisała właśnie kontrakt na zagranie w „Księgowym 2”.

Obok Bena Afflecka do swoich ról powrócą też Jon Bernthal grający brat głównego bohatera, Christiana Wolffa oraz J.K. Simmons wcielający się w Raya Kinga, dyrektora departamentu do spraw przestępstw finansowych. Na pokładzie drugiej części zameldowała się też Cynthia Addai-Robinson grająca w pierwszym filmie Marybeth Medinę, ambitną agentkę skarbową, której zadaniem jest odkrycie prawdziwej tożsamości Księgowego.

Sprawdź też: HBO Max potwierdza walkę z dzieleniem kont. Disney+ wprowadzi dodatkowe opłaty jak Netflix.

Pierwszy „Księgowy” opowiadał losy Christiana Wolffa, matematycznego geniusza, który znacznie swobodniej czuje się w towarzystwie liczb niż ludzi. Po godzinach pracuje jako księgowy dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie. Gdy rząd zaczyna deptać mu po piętach, podejmuje współpracę z legalną firmą. Jej księgowa wykrywa niezgodność opiewającą na miliony dolarów. W miarę jak Christian zbliża się do odkrycia prawdy, liczba ofiar wzrasta.

Wyreżyserowaniem filmu ponownie zajmie się Gavin O'Connor („Droga powrotna”) pracujący na tekście, który napisał Bill Dubuque, autor historii do pierwszej części. Jeśli druga odsłona będzie sukcesem, to twórcy sygnalizowali, że mają już pomysł na kolejny film, który zamknąłby trylogię Wolffa.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.