HBO Max potwierdza walkę z dzieleniem kont. Disney+ wprowadzi dodatkowe opłaty jak Netflix

Walka ze współdzieleniem kont stanie się niedługo normalnością w świecie streamingu. Przedstawiciele HBO Max oficjalnie potwierdzili, że serwis wkracza na ścieżkę walki z udostępnianiem haseł. Po tym jak rozwiązanie to spopularyzował Netflix przedstawiciele Disney+ zapowiedzieli ostatnio, że w ich serwisie też pojawi się opcja dokupienia dodatkowych użytkowników.

HBO Max będzie walczyło z dzieleniem kont

Jean-Briac Perrette pełniący w spółce Warner Bros. Discovery funkcję prezesa ds. streamingu zapowiedział, że platforma Max również będzie walczyła z udostępnianiem haseł. Przedstawiciel streamingowego serwisu przyznał, że jeśli chodzi o zwalczanie procederu współdzielenia kont przez użytkowników, to niezwykle skutecznie poradził sobie z tym Netflix i Max zamierza podążyć wyznaczoną przez streamingowego giganta drogą. Wprowadzanie tego rozwiązania przypadnie na końcówkę tego roku i będzie trwało przez kolejne miesiące w 2025 roku.

Perrette nie chciał zgadywać, jak duże będą korzyści dla Warnera z wprowadzenia tego rozwiązania i zaznaczał, że na pewno nie będą one tak duże, jak w przypadku Netfliksa, który działa na znacznie większej skali. Przedstawiciel Warnera nie ukrywał jednak, że jest to szansa dla spółki na poprawienie wyników finansowych.

Sprawdź też: „Dżentelmeni” – recenzja serialu. Już w marcu Netflix przynosi nam serial roku!

Netflix mimo walki ze współdzieleniem kont w ubiegłym roku zyskał 29,5 mln nowych abonentów, co jest lepszym wynikiem względem średniego przyrostu wynoszącego 21 mln w latach 2020–2022. Netflix walcząc z udostępnianiem kont osobom spoza jednego gospodarstwa domowego, umożliwił użytkownikom dokupienie dwóch dodatkowych slotów w planie Premium w cenie 9,99 zł za każdy z nich i jednego w planie standardowym.

Disney+ wprowadzi dodatkowe sloty jak Netflix

Disney+ współdzielenie konta

Tego typu rozwiązanie chce wprowadzić też Disney, który powoli również zaczyna zwalczać praktykę udostępniania haseł innym osobom. Dyrektor finansowy Disneya, Hugh Johnston zapowiedział, że latem tego roku użytkownicy Disney+ podejrzani o „niewłaściwe udostępnianie haseł” otrzymają nowe możliwości, dzięki którym osoby korzystające w niewłaściwy sposób z kont będą mogły rozpocząć własne subskrypcje.

Disney wprowadzi możliwość dodania takich użytkowników do głównych kont za dodatkową opłatą, na takiej samej zasadzie jak działa to w przypadku Netfliksa.

Netflix, HBO Max, Disney+ cena platform w Polsce – ile kosztuje i dzielenie konta

Serwis Cena miesięcznego abonamentu  Cena rocznego abonamentu Liczba urządzeń w ramach jednego konta Treści 4K
Netflix podstawowy 29,00 zł  Brak opcji 1  Nie
Netflix standardowy 43,00 zł  Brak opcji 2  Nie
Netflix  standardowy+ 52,99 zł  Brak opcji 2+ 1  
Netflix premium 60,00 zł  Brak opcji 4  Tak
Netflix premium+ 69,99 zł lub 79,98 zł  Brak opcji 4+1 lub 2  Tak
HBO Max 29,99 zł 234,99 zł 3  Tak
Disney+ 37,99 zł 379,90 zł 4  Tak
Prime Video 10,99 zł 49,00 zł 3  Tak
MGM 16,99 zł  Brak opcji 3  Nie
Apple TV+  34,99 zł 349,99 zł 5  Tak
SkyShowtime 24,99 zł 198,98 zł 3  Nie

źródło: variety.com