Benedict Cumberbatch potwierdza, że wróci jako Doktor Strange w „Avengersach 5”

Marvel przymierza się do wejścia na plan nowego widowiska o drużynie Avengers. Mamy potwierdzenie, że zdjęcia do piątej części cyklu wystartują w 2025 roku. Potwierdził to właśnie sam Benedict Cumberbatch.

Zdjęcia do „Avengers 5” ruszą w 2025 roku. Benedict Cumberbatch potwierdza powrót

Benedict Cumberbatch będący obecnie jednym z głównych gwiazdorów Marvela zdradził właśnie, że prace na planie piątego filmu o drużynie Avengers rozpoczną się w 2025 roku (najprawdopodobniej już w pierwszych miesiącach). Aktor potwierdził jednocześnie, że grany przez niego Doktor Strange jest częścią historii, którą Marvel przygotował na najbliższe przygody potężnej drużyny herosów. Cumberbatch pojawił się po raz pierwszy w MCU jeszcze w 2016 roku i szybko stał się jednym z ulubieńców fanów filmowego uniwersum Marvela.

Studio wykorzystywało aktora w ramach gościnnych występów i pojawił się najpierw w filmie Thor: Ragnarok, a następnie odegrał epizodyczną rolę w produkcji Spider-Man: Bez drogi do domu. Bohater pełniący przez pewien czas Naczelnego maga Marvela pojawił się też w dwóch ostatnich filmach o Avengersach i oczekuje się, że teraz to właśnie on będzie jednym z głównych liderów nowej wersji drużyny bohaterów, którzy będą musieli bronić Ziemię i cały wszechświat przed kolejnym zagrożeniem.

Sprawdź też: Wiceprezes Disneya mówi wprost: „Nie ma mowy, abyśmy zatrudnili białego mężczyznę”.

Ostatni raz Dotkora Strange'a widzieliśmy w drugim filmie z jego solowej serii zatytułowanej W multiwersum obłędu”, w którym przemierzał alternatywne uniwersa w celu powstrzymania Scarlet Witch. W listopadzie ubiegłego roku Destin Daniel Cretton rozstał się ze stanowiskiem reżysera filmu „Avengers 5” i aktualnie Marvel zajmuje się poszukiwaniem jego następcy. Ostatnio mówiło się, że studio zaproponowało objęcie kontroli nad projektem reżyserowi filmu „Deadpool i Wolverine”. Jak na razie Shawn Levy nie zdecydował się jeszcze, czy chce zająć się reżyserią produkcji i studio czekając na jego decyzję, poszukuje też innych kandydatów.

Kinowa premiera filmu jest na ten moment zaplanawna na 1 maja 2026 roku. Dwie najbliższe części „Avengersów” zapowiadane są jako nakręcony z wielkim rozmachem pięciogodzinny film podzielonyna dwie produkcje, których premiery podobnie jak przy okazji „Wojny bez granic” i „Końca gry” ma dzielić rok przerwy.

zdj. Marvel