Jeden z najlepszych filmów 2023 roku trafi na Disney+! Kiedy premiera w Polsce?

Widzowie Disney+ będą mieli w końcu możliwość sięgnięcia po jeden z najlepszych filmów 2023 roku. W marcu do streamingu zawitał film „Biedne istoty” z Emmą Stone w roli głównej. Już za chwilę produkcja ta będzie walczyła o najważniejsze Oscary.

Co obejrzeć?Biedne istoty” w końcu trafią na Disney+

Na platformę Disney+ w marcu trafi jedna z najlepiej ocenianych filmowych premier 2023 roku. Chodzi oczywiście o „Biedne istoty” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa, produkcję, która zrobiła furorę podczas ostatniej odsłony Festiwalu Filmowego w Wenecji i zgarnęła wiele prestiżowych nagród, a niedługo powalczy o Oscary. Główną rolę w ostatniej produkcji twórcy „Faworyty” ponownie zagrała Emma Stone.

Do polskich kin film zawitał dopiero 19 stycznia, a teraz przygotowuje się do premiery w streamingu. Ogłoszono, że „Biedne istoty” pojawią się na platformie Disney Plus dokładnie 27 marca. Niestety będzie to już po rozdaniu Oscarów, które przypadają w tym roku na noc z 10 na 11 marca.

Sprawdź też: Netflix szykuje podwyżkę abonamentu! Widzowie i tak będą go oglądać?

Biedne istoty Emma Stone i Mark Ruffalo

Film to odświeżona wersja historii stworzonej przez Mary Shelley. Scenariusz bazuje na powieści Alasdaira Graya, określanej zabawną alegorią polityczną i „skłaniającym do przemyśleń pojedynkiem między męskim pożądaniem i kobiecą niezależnością”. Główną bohaterką historii jest Victoria, która decyduje się popełnić samobójstwo, by uciec od przemocy męża, sir Aubreya Blessingtona. Bohaterka powraca jednak do życia z przeszczepionym mózgiem dziecka.

Scenariusz do filmu stworzył Tony McNamara, z którym Lanthimos współpracował przy wspomnianej wcześniej „Faworycie”. W obsadzie, poza Emmą Stone, są także: Christopher AbbottMargaret Qualley, Jerrod Carmichael, Willem Dafoe oraz Ramy Youssef.  

zdj. Disney