Netflix szykuje podwyżkę abonamentu! Widzowie i tak będą go oglądać?

Netflix ma w planach kolejną podwyżkę ceny swojego abonamentu. Streamingowy gigant chce w ten sposób przyspieszyć wzrost przychodów i zysków. Analitycy zapewniają, że mimo podwyżek platforma i tak zyska miliony nowych widzów.

Netflix szykuje podwyżki. Serwis jest pewny swojej przewagi nad innymi

W ostatnim kwartale Netflix pozyskał 13,1 mln nowych subskrybentów, co oznacza, że na całym świecie na koniec grudnia z serwisu korzystało 260,28 mln osób. W ciągu roku liczba subskrybentów wzrosła tym samym o 30 mln.

Dobre wyniki z ostatnich miesięcy Netflix zamierza wykorzystać do podniesienia ceny abonamentu, która ma przyspieszyć wzrost globalnych zysków i przychodów. Wprowadzenie wyższej ceny subskrypcji zapowiadają analitycy UBS Securities:Spodziewamy się podwyżek abonamentu w tym roku” – napisali w swojej notatce branżowej z 27 lutego. Oczekuje się, że podniesienie cen wraz ze wzrostem przychodów z reklam i znacznym wzrostem liczby abonentów, zwiększy przychody firmy w bieżącym roku nawet do 15% względem 7%, które Netflix osiągnął w 2023 roku.

W październiku zeszłego roku Netflix podniósł miesięczną cenę podstawowego planu z $9,99 do $11,99 w Stanach Zjednoczonych. Ceny wzrosły też w Wielkiej Brytanii i Francji. Na razie Netflix nie ogłosił jeszcze, kiedy i jak duże podwyżki zostaną wprowadzone, ale jeden z dyrektorów firmy wspominał ostatnio, że Netflix planują już kolejną podwyżkę abonamentu, która ma przynieść lepszą jakość oferowanych usług i kolejne inwestycje w oryginalne treści.

Sprawdź też: Wysyp filmowych i serialowych premier na Disney+! Co będzie można obejrzeć w marcu?

Przedstawiciele serwisu zapowiadali też, że przyszłością Netfliksa są plany z reklamami. Liczba użytkowników korzystających w ostatnim kwartale z takiego rozwiązania wzrosła o prawie 70% w porównaniu z poprzednim okresem, a 40% nowych użytkowników przychodzących do serwisu wybiera na start właśnie tańszy plan z reklamami. Netflix zamierza jeszcze mocniej zachęcić użytkowników do korzystania z tego rozwiązania i zapowiedział likwidację podstawowego planu bez reklam na niektórych rynkach. Zmiany zaczną obowiązywać w drugim kwartale i obejmą między innymi Wielką Brytanię i Kanadę.

Analitycy UBS zapewniają, że obecna sytuacja na rynku streamingowo-telewizyjnym pozwala Netfliksowi na wprowadzenie podwyżek. Streamingowy gigant cały czas powiększa swoje udziały w rynku rozrywki domowej. W styczniu udział Netfliksa w oglądalności telewizji w USA wzrósł do 7,9% w porównaniu z 7,7% w grudniu. Mając świadomość nadciągających podwyżek firma analityczna i tak podniosła swoje prognozy dotyczące przyrostu abonentów Netfliksa w 2024 roku z 18 do 20 milionów. Firma przekonuje bowiem, że średnio cena godziny spędzanej przy Netfliksie cały czas jest niższa niż u konkurentów. Godzina przy Netfliksie to koszt około 30 centów w przypadku planu bez reklam, w porównaniu do 73 centów w przypadku Disney+ i 81 centów w przypadku serwisu Max.

Ile kosztuje Netflix w Polsce? Nadciąga podwyżka

Netflix ile kosztuje

W Polsce ostatni raz Netflix wprowadził podwyżkę abonamentu w sierpniu 2021 roku, a to oznacza, że zaplanowane na najbliższe miesiące podwyżki obejmą też nasz kraj. W tym roku powinniśmy też oczekiwać wprowadzenia planu z reklamami. Aktualnie do wyboru mamy w Polsce trzy plany bez reklam:

Podstawowy za 29 zł miesięcznie

 • Oglądaj filmy, seriale i programy bez reklam oraz graj w gry bez ograniczeń
 • Oglądaj na 1 obsługiwanym urządzeniu jednocześnie
 • Oglądaj w jakości HD
 • Pobieraj na 1 obsługiwane urządzenie jednocześnie

Standardowy za 43 zł miesięcznie

 • Oglądaj filmy, seriale i programy bez reklam oraz graj w gry bez ograniczeń
 • Oglądaj na 2 obsługiwanych urządzeniach jednocześnie
 • Oglądaj w jakości Full HD
 • Pobieraj na 2 obsługiwane urządzenia jednocześnie
 • Opcja dodania 1 dodatkowego użytkownika, który z Tobą nie mieszka

Premium za 60 zł miesięcznie

 • Oglądaj filmy, seriale i programy bez reklam oraz graj w gry bez ograniczeń
 • Oglądaj na 4 obsługiwanych urządzeniach jednocześnie
 • Oglądaj w jakości Ultra HD
 • Pobieraj na 6 obsługiwanych urządzeń jednocześnie
 • Opcja dodania nawet 2 dodatkowych użytkowników, którzy z Tobą nie mieszkają
 • Dźwięk 3D Netflix

zdj. Netflix