BIlety do kin po 15 centów. Największa sieć w USA wraca do pracy

Wiemy już kiedy największa amerykańska sieć kin zamierza otworzyć swoje placówki. Firma AMC posiadająca około 600 placówek w całych Stanach Zjednoczonych ogłosiła również, czym zamierza przyciągnąć widzów do swoich kin.

Pierwotny plan zakładał, że kina AMC wrócą do pracy już 30 lipca, tak aby po dwóch tygodniach, być gotowym na przyjęcie widzów chcących zobaczyć na dużym ekranie film „Tenet”. Przesunięcie premiery filmu Nolana na 3 września w wyniku pogarszającej się sytuacji epidemicznej w USA spowodowało, że termin ponownego uruchomienia sieci kin AMC również został odroczony. Pod koniec lipca dowiedzieliśmy się, że AMC che, aby ich multipleksy wróciły do pracy dopiero w połowie sierpnia.

Dzisiaj oficjalnie ogłoszono, że AMC Entertainment uruchomi niektóre ze swoich kin dokładnie 20 sierpnia, a z okazji ponownego otwarcia i obchodzonych w tym roku setnych urodzin bilety na wszystkie seanse tego dnia będą sprzedawane we wszystkich placówkach w kraju po 15 centów – cena ta jest nawiązaniem do tego, po ile widzowie kupowali bilety w latach 20. ubiegłego wieku, kiedy AMC rozpoczynało swoją działalność.

Pierwsza tura ponownego uruchamiania kin AMC obejmie ponad 100 lokalizacji, a kolejne 300 placówek ma zostać otwartych w ciągu następnych dwóch tygodni. Do 3 września AMC chce doprowadzić do uruchomienia około 67% ze wszystkich 600 kin w całym kraju.

Przedstawiciele AMC zapewniają jednocześnie, że w ich kinach przestrzegane będą wszelkie możliwe protokoły bezpieczeństwa opracowane we współpracy z amerykańskim ministerstwem zdrowia. Oprócz stosowania środków dezynfekcji i noszenia maseczek nowe obostrzenia regulują również kwestie mniejszej liczby widzów na salach kinowych.

20 sierpnia na ekranach kin będzie można oglądać między innymi takie filmy jak „Incepcja”, „Czarna Pantera”, „Powrót do przyszłości”, „Pogromcy duchów”, Grease” i „Imperium kontratakuje”.

źródło: deadline.com / zdj. Disney