Bill Lawrence związany z Warnerem na kolejnych pięć lat. Twórca „Teda Lasso” z gigantycznym kontraktem

Włodarze Warner Bros. postanowili zabezpieczyć dalszą współpracę z Billem Lawrence’em, czyli twórcą nagrodzonego Emmy serialu „Ted Lasso”. W ramach nowego kontraktu zaproponowano mu podobno aż dziewięciocyfrową kwotę.

Lawrence, który już w przyszłym miesiącu pojawi się na planie trzeciego sezonu „Teda Lasso”, przygotuje dla Warnera kolejne oryginale produkcje. Według źródeł The Hollywood Reporter, nowa umowa z wytwórnią zacznie obowiązywać po wygaśnięciu bieżącego kontraktu, a więc wraz z początkiem 2023 roku. Kolejne filmy i seriale, przewidziane na różne platformy współpracujące z Warner Bros., Lawrence przygotuje w ramach swojej firmy, Doozer Productions

Sprawdź też: Gwiazdor „Teda Lasso” podpisał kontrakt z telewizyjnym oddziałem Warnera. Będą nowe seriale

Warto dodać, że do podpisania nowego kontraktu z Lawrence’em dochodzi na niemal pół roku po tym, jak wytwórnia przyznała twórcom i obsadzie „Teda Lasso” znaczną podwyżkę. Celebrowany komediodramat sportowy ma powrócić z trzecim sezonem w drugiej połowie tego roku. Choć Apple nie wyjawił jeszcze, czy dojdzie do przedłużenia produkcji na kolejne odcinki, istnieje duża szansa, że w obliczu wzrastającej popularności produkcji konieczne będzie otwarcie w trzeciej serii kolejnych wątków. Jak dowiedzieliśmy się bowiem z ubiegłorocznych wywiadów, „Ted Lasso” miał początkowo zakończyć się na trzech sezonach. Więcej informacji w tym miejscu.  

Źródło: Screen Rant / zdj. Apple