Billie Eilish wygrywa Grammy za singiel do „Nie czas umierać”

Choć 25. film o przygodach Jamesa Bonda nie trafił jeszcze do kin to już doczekał się pierwszego wyróżnienia. Statuetka Grammy za najlepszą muzykę do mediów wizualnych powędrowała tej nocy do Billie Eilish za jej „No Time to Die”.  

Singiel do „Nie czas umierać” zwyciężył w zestawieniu z nominowanymi piosenkami z „Harriet” („Stand Up”), „Krainy Lodu II” („Into the Unknown”), „Naprzód” (Carrie Me WIth You”) i z „Kotów” („Beautiful Ghosts”). Zwycięstwo Eilish podczas 63. edycji rozdania nagród należy poczytać za ewenement o tyle, że film nie zaliczył jeszcze debiutu na ekranach.

Piosenkę „No Time to Die” artystka przygotowała wraz z bratem, Finneasem Bairdem O'Connellem. Warto dodać, że statuetka za piosenkę do Bonda nie było jedynym wyróżnieniem, które powędrowało do piosenkarki tej nocy. Eilish i O'Connell zwyciężyli też w kategorii Nagranie roku, za wspólnie napisaną piosenkę „everything i wanted”.   

Przypomnijmy, że „Nie czas umierać” ma trafić na nasze ekrany 8 października, wraz z premierą amerykańską. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w Wielkiej Brytanii film zadebiutuje tydzień wcześniej, 30 września. 

Fabuła i obsada nowego „Bonda”

Na początku filmu zastaniemy Bonda, który porzucił służbę agenta MI6 i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Bohaterowi nie będzie jednak dane zbyt długo cieszyć się emeryturą po tym, jak zjawia się u niego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA i prosi o pomoc. Wysłannik amerykańskiego rządu potrzebuje pomocy w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okazuje się jednak bardziej niebezpieczna, niż początkowo przypuszczano, i naprowadza Bonda na trop tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię.

Oprócz Craiga w głównych rolach powrócą Ralph Fiennes jako M, Lea Seydoux jako Madeleine Swann, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, z Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. W nowych rolach pojawią się natomiast Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Rami Malek.

zdj. Variety / MGM