Billie Eilish zaśpiewa piosenkę do nowego filmu o przygodach Jamesa Bonda

Amerykańska piosenkarka Billie Eilish potwierdziła, że ​​to właśnie ona wykona piosenkę przewodnią do nowego filmu o przygodach Jamesa Bonda pod tytułem „Nie czas umierać”.

Billie Eilish jest również autorką tekstu do utworu, nad którym pracował także jej brat i stały współpracownik muzyczny Finneas O’Connell. W oficjalnym oświadczeniu artystka stwierdziła, że możliwość stworzenia utworu do serii o Agencie 007 jest dla niej spełnieniem marzeń.

Ogromnym zaszczytem jest napisanie piosenki przewodniej do filmu będącego częścią tak legendarnej serii. James Bond to najfajniejsza seria filmów, jaka kiedykolwiek istniała. Nadal jestem w szoku. Napisanie piosenki przewodniej do filmu o Bondzie jest czymś, o czym marzyliśmy przez całe życie. Trudno wyobrazić sobie bardziej kultowe połączenia muzyki i kina niż takie Goldfinger i Live And Let Die. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że odegramy małą rolę w tak legendarnej serii, niech żyje 007!

Osiemnastoletnia Eilish będzie najmłodszą piosenkarką, której powierzono stworzenie piosenki do filmu o przygodach Jamesa Bonda. W 2019 roku artystka wypuściła swój pierwszy studyjny album pod tytułem „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. W sumie ma na koncie osiem złotych i cztery platynowe single w USA, zebrała również sześć nominacji do nagród Grammy.

Fabuła i obsada nowego Bonda

Na początku filmu zastaniemy Bonda, który porzucił służbę agenta MI6 i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Bohaterowi nie będzie jednak dane zbyt długo cieszyć się emeryturą, po tym, jak zjawia się u niego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA i prosi o pomoc. Wysłannik amerykańskiego rządu potrzebuje pomocy w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okazuje się jednak bardziej niebezpieczna, niż początkowo przypuszczano, i naprowadza Bonda na trop tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię.

Oprócz Craiga w głównych rolach powrócą Ralph Fiennes jako M, Lea Seydoux jako Madeleine Swann, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, z Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. W nowych rolach pojawią się natomiast Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Rami Malek.

Kiedy premiera filmu „Nie czas umierać”?

Nowa odsłona Bondowskiej serii zadebiutuje w polskich kinach już 3 kwietnia 2020 roku. Polacy zobaczą film pięć dni wcześniej niż Amerykanie. W USA premiera filmu, którą początkowo zapowiadano na 14 lutego 2020 roku, została ostatecznie przesunięta na 8 kwietnia 2020 roku.

źródło: Variety.com / zdj. MGM