„Bloodshot” początkiem uniwersum komiksów Valiant? Vin Diesel komentuje

Gwiazda „Bloodshota” ma nadzieję na kinowe uniwersum komiksów Valiant. W wywiadzie udzielonym na krótko przed premierą filmu Vin Diesel zasugerował, że Sony Pictures ma w planach wiele filmów opartych na przygodach postaci z kart kultowych komiksów. 

Diesel nie ujawnił, którzy bohaterowie Valiant mają szansę na własną produkcję, ale zdradził, że „Bloodshot” ma posłużyć jako furtka do kolejnych adaptacji. Zapytany, czy fani komiksów zobaczą na ekranie X-O Manowara i Ninjaka odpowiedział: 

Myślę, że ten film otwiera drzwi dla nich wszystkich. Myślę, że wszystkich ich zobaczycie na ekranie. A jeżeli jesteście fanami Valiant Comics, to z pewnością ucieszycie się,(...) gdy usłyszycie, że [Sony] wkrótce ogłosi wszystkie komiksy Valiant, które wejdą skład kinowego uniwersum. To będzie bardzo ekscytujące. 

„Bloodshot” nie spotkał się ze szczególnie przychylną reakcją krytyków a, na domiar złego, do kin zawędrował w ogniu wzmagające na sile pandemii koronawirusa. Fatalny timing poskutkował równie fatalnym wynikiem finansowym i, w konsekwencji, udostępnieniem filmu w serwisach VOD, w których widowisko powoli odrabia straty. Konsekwentnie, trudno w obecnej sytuacji powiedzieć, czy optymizm Diesela jest uzasadniony, czy studio nie zdecyduje się pochować uniwersum Valiant, nim na dobre rozwinęło skrzydła. 

A Wy? Chcielibyście zobaczyć filmy oparte na komiksach wydawnictwa, czy „Bloodshot” powiedział Wam, wszystko co musieliście wiedzieć o planowanym kształcie widowisk?

źródło: Screenrant.com / zdj. Sony