Blumhouse da szanse niezależnym projektantom gier. Wytwórnia otwiera nowe studio

Blumhouse Productions, wytwórnia mająca w dorobku jedne z najpopularniejszych dreszczowców ostatnich lat, przenosi swoje zainteresowanie na rynek gier wideo. W planach nowo wydzielonego w strukturach wytwórni studia znajduje się szereg konsolowych, mobilnych i pecetowych tytułów w konwencji horroru – czytamy w raporcie Bloody Disgusting.

Źródła serwisu wskazują, że poprowadzeniem utworzonego właśnie studia Blumhouse Games zajmą się Zach Wood i Don Sechler. W planach znajduje się połączenie sił z wieloma niezależnymi deweloperami. Ich unikalna wizja ma umożliwić wytwórni realizację oryginalnych tytułów. W duchu głównych przedsięwzięć Blumhouse'u, nowe studio będzie celowało przede wszystkim w produkcje o mniejszym budżecie (poniżej dziesięciu milionów dolarów). Niższe nakłady mają pociągnąć z sobą poszukiwanie innowacji i zdolność do popychania kreatywnych granic  – napisano w raporcie.   

„Już od pewnego czasu nosiliśmy się z zamiarem zbudowania drużyny, która pomogłaby nam odnaleźć okazję w interaktywnym medium. Gdy spotkaliśmy się z Zakiem i Donem okazało się, że ich podejście rezonuje z modelem Blumhouse'u” – skomentował zawiązanie Blumhouse Games jeden z kierowników wytwórni, Abhijay Prakash. „Z ich doświadczeniem, uwrażliwieniem i wiedzą o branży gamingowej będą liderami, którzy zdołają wprowdzić unikalny język Blumhouse'u do świata gamingu”.

Sprawdź też: Nowy „Hellboy” będzie widowiskiem w kategorii wiekowej R. „To folkowy horror” – zapowiada reżyser

Choć żadne konkretne tytuły, którymi zajmie się Blumhouse Games nie zostały jeszcze ogłoszone, warto dodać, że zarówno Wood, jak i Sechler mają wieloletnie doświadczenie w obszarze rozrywki interaktywnej. Wood od ponad dwudziestu lat pełni rolę producenta gier wideo. W tym charakterze współpracował przy tytułach przewidzianych na każdą z wiodących platform – od Game Boya po PlayStation 5 i Xboksa Series X. W jego dorobku znajdziemy takie tytuły jak „Prey: Mooncrash”, „Sound Shapes” czy „The Unfinished Swan”. Z kolei Sechler pełnił kierownicze role w firmach powiązanych z Sony PlayStation: kierował między innymi działami finansów, organizował strategie marketingowe i dystrybucyjne dla kluczowych, wysokobudżetowych tytułów i pomniejszych produkcji.  

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Blumhouse