Błyskawiczna premiera nowego horroru w streamingu! Za moment trafi na Disney+

Disney w zawrotnym tempie wprowadzi do streamingu jedną ze swoich najnowszych premier kinowych. Debiutujący na początku kwietnia horror „Omen: Początek” już na dniach pojawi się na platformie Disney+. Czy warto się nim zainteresować?

Omen: Początek” jeszcze w maju trafi na Disney+

Platforma Disney+ przygotowała kolejną wyjątkowo szybką premierę kinowej produkcji w streamingu. Film „Omen: Początek”, który debiutował na dużym ekranie jeszcze na początku kwietnia, już 30 maja trafi do oferty serwisu Disneya. Film nie okazał się finansowym sukcesem, bo zebrał od widzów nieco ponad 53 mln dolarów, a jego budżet produkcyjny wyniósł 30 mln dolarów, co oznacza, że do wyjścia na zero zabrakło kilku milionów.

Produkcja mogła natomiast pochwalić się całkiem dobrymi recenzjami od krytyków, którzy określali ją  niezwykle angażującą i zabierającą widzów w samo serce zła. Pojawiły się nawet głosy, że film dorównuje siłą wyrazu oryginalnej produkcji z 1976 roku. „To film znacznie bardziej artystycznie i wyraziście wykonany, niż ktokolwiek mógł się spodziewać” – czytamy w jednej z recenzji.  Inny z krytyków przekonywał natomiast, że „Omen: Początek” to tytuł, który świetnie łączy wiele elementów grozy i jest jednocześnie historią o potworze, body horrorem, a także gotyckim thrillerem kościelnym. Ma też dobre tempo i sprytny montaż, co wprowadza do franczyzy odświeżającą energię.

Sprawdź też: Nowe bohaterki „The Boys”, czyli najmądrzejsza kobieta na świecie i prawicowa ekstremistka.

Omen Początek opinie

W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał już 171 recenzji, z których 138 oznaczono jako „świeże”, czyli pozytywne. Negatywną opinię o produkcji wyraziło natomiast 33 krytyków, co oznacza, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi 81%. Punktowa nota filmu przy uwzględnieniu ocen od topowych krytyków wynosi obecnie 7,10 w dziesięciostopniowej skali.

Akcja „Omenu: Początek” rozpoczyna się wraz z przybyciem młodej Amerykanki do Rzymu – w stolicy katolicyzmu bohaterka zamierza rozpocząć posługę religijną. Na miejscu mierzy się jednak z wielką ciemnością, która sprawia, że zaczyna kwestionować własną wiarę – zwłaszcza gdy odkrywa przerażający plan grupy konspiratorów chcących doprowadzić do nadejścia wcielonego zła.

zdj. Disney