Bohaterowie z „Defenders” od Netfliksa pojawią się w uniwersum Marvela?

Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się powrót netfliksowych superbohaterów z seriali Marvela w jednym, wspólnym uniwersum tworzonym przez Marvel Studios. Kolejna plotka sugeruje, że bohaterowie tworzący grupę Defenders pojawią się w końcu w filmowo-serialowym świecie MCU.

Według najnowszej plotki z obozu Marvela studio opracowuje już projekty uwzględniające udział postaci, które w poprzednich latach występowały w superbohaterskich produkcjach Netfliksa. Projekty są podobno na różnych etapach rozwoju, co oznacza, że bohaterowie powrócą w kilku różnych filmach lub serialach. Jak na razie nie ma jednak odpowiedzi na pytanie, czy Kevin Feige i spółka zdecydują się na przedstawienie zupełnie nowych wersji takich postaci jak Daredevil, Punisher, Jessica Jones, Iron Fist i Luke Cage, czy do swoich ról powrócą Charlie Cox, Jon Bernthal, Krysten Ritter, Finn Jones i Mike Colter.

Jedna z plotek sugeruje, że postać Punishera może zostać przedstawiona w ramach drużyny Midnight Sons, w której połączy siły z takimi herosami jak: Doktor Strange, Blade, Moon Knight, Ghost Rider i Elsa Bloodstone (która również ma pojawić się w MCU).

Pod koniec roku plotki sugerowały, że Kevin Feige po przejęciu kontroli nad wszystkimi fabularnymi sekcjami studia będzie dążył do wprowadzenia niektórych z postaci wykreowanych przez seriale Netfliksa do swojego uniwersum. Jako głównych faworytów do powrotu wymieniało się wówczas Daredevila, Jessicę Jones i właśnie Punishera. Mówiło się też, że w roli Franka ma powrócić Jon Bernthal, który wcielał się w niego w serialu od Netfliksa.

Do tej pory mówiło się, że Marvel może wykorzystać postacie z netfliksowych seriali dopiero dwa lata po anulowaniu ich solowych produkcji na platformie Netflix. Pojawiają się jednak głosy, że Marvel mógł uzyskać od Netfliksa zgodę na wcześniejsze korzystanie ze swoich popularnych postaci.

źródło: Mcucosmic.com /  zdj. Marvel