Bradley Cooper i Christian Bale jako duet słynnych szpiegów. Szykuje się filmowy hit

Bradley Cooper i Christian Bale ponownie spotkają się na ekranie. Duet znany z filmu „American Hustle” przymierzany jest do głównych ról w nowych szpiegowskim thrillerze bazującym na prawdziwej historii z czasów zimnej wojny.

Bradley Cooper i Christian Bale razem w nowym filmie. Zagrają parę legendarnych szpiegów

Dziesięć lat po premierze „American Hustle” ruszają prace nad projektem, który może ponownie połączyć Bradleya Coopera i Christiana Bale'a. Aktorzy współpracujący dekadę temu na planie filmu Davida O. Russella negocjują zagranie głównych ról w filmie „Best Of Enemies” bazującego na książce Erica Dezenhalla i Gusa Russo, która przedstawiała prawdziwą historię szpiegowskiego duetu z czasów zimnej wojny. Wydana w 2018 roku książka koncentruje się na historii agenta CIA Jacka Platta i agenta KGB Giennadija Wasilenki. Parę szpiegów połączyła w czasie zimnej wojny nieprawdopodobna przyjaźń, która nie powinna nigdy się przydarzyć. Przez lata brali udział w wielu słynnych akcjach wywiadowczych, a ostatecznie Wasilenko został oskarżony o szpiegowanie na rzecz USA i trafił do rosyjskiego więzienia. Został uwolniony dopiero w 2010 roku przy okazji wymiany szpiegów pomiędzy CIA i rosyjskim wywiadem.

Koniecznie sprawdź też: Lady Gaga i Bradley Cooper razem na premierze „Maestro”. Pojawił się też Steven Spielberg.

Bradley Cooper i Christian Bale

Cooper miałby wcielić się w Platta, a Bale zagrać Wasilenko. Pisaniem scenariusza zajmuje się Eric Warren Singer pracujący nad tekstem do „American Hustle”. Producentem filmu będzie natomiast Charles Roven („Oppenheimer”). O prawda do dystrybucji projektu walczą obecnie największe wytwórnie, a najbardziej zaangażowane w rywalizacje są platformy Netflix i Apple TV+. Jako reżyser filmem miałby zająć się sam Bradley Cooper.

źródło: deadline.com  / zdj. Andrea Raffin / Xavier Collin / depositphotos / Sony Pictures