Brian Cox gwiazdą nowego projektu o Jamesie Bondzie. Będzie kontrolował los uczestników teleturnieju

Po zakończeniu swojego wątku w dramacie „Sukcesja” na HBO Max, Brian Cox obejmie centralną rolę w szykowanym przez Amazon Prime Video teleturnieju „007's Road to Milion”. W produkcję zaangażowani są też głowni producenci i „opiekuni” kultowego cyklu widowisk akcji, Barbara Broccoli i Michael G. Wilson.

Brian Cox w teleturnieju o Jamesie Bondzie. Zagra „tajemniczą postać, która kontroluje los uczestników”

W programie inspirowanym znanym brytyjskim teleturniejem „Race Across the World” dwie drużyny zmierzą się z sobą o nagrodę w wysokości miliona funtów. Obie grupy zawodników będą musiały w wyznaczonym czasie dotrzeć do „mety”, zaliczając po drodze szereg wyzwań sprawnościowych i intelektualnych (możemy założyć, że ta ostatnia część dotyczyć będzie testów wiedzy z zakresu filmów o Bondzie). Sceną dla rywalizacji będą porozrzucane po całym świecie kultowe scenografie przygód agenta 007.

Nowy raport wskazuje, że dołączony do powstającego programu Brian Cox odegra rolę podobną do znanej z filmów postaci M, ale i niosącą z sobą skojarzenia z bondowskimi antagonistami. Jako „The Controller” bohater cyklu ma być zarazem „złowieszczy i wysublimowany”. Ma też „lubować się kolejnymi, konsekwentnie utrudnianymi zadaniami czekającymi na uczestników. Ma miliony funtów do oddania – po jednym milionie dla każdej pary uczestników – ale nie zamierza dzielić się nimi łatwo. Choć kryje się w cieniu, kontroluje i obserwuje każdego”. 

Sprawdź też: Angelina Jolie i Halle Berry będą jak Bond i Bourne. Aktorki spotkają się w nowym thrillerze akcji 

Zapowiedziany jeszcze na ten rok na platformę Prime Video „007's Road to Milion” dołączy do szeregu nieoskryptowanych produkcji Amazona, między innymi „Farmy Clarksona” i „All or Nothing: Tottenham Hotspur”. Dokładna data debiutu nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: Plygon / zdj. Amazon