Brie Larson i gwiazdor „Top Gun: Maverick” na pierwszych zdjęciach z serialu „Lessons in Chemistry” od Apple TV+

Platforma Apple TV+ zaprezentowała pierwsze zdjęcia ze swojego kolejnego serialu oryginalnego. Jak w produkcji „Lessons in Chemistry” prezentuje się Brie Larson, która została także producentką wykonawczą nowej produkcji Apple'a? Przekonajcie się.

Serial powstanie na podstawie debiutanckiej powieści Bonnie Garmus o tym samym tytule, która trafiła do księgarń wiosną 2022 roku. Historia zabiera nas do pierwszej połowy lat 50. ubiegłego wieku i opowiada o losach Elizabeth Zott (Larson) marzącej o byciu naukowcem. Obecne nastroje w społeczeństwie oraz ciąża utrudniają jednak Elizabeth spełnienie swoich marzeń i kobieta musi szukać innej ścieżki zawodowej. Ostatecznie bohaterka podejmuje się pracy jako prezenterka w telewizyjnym programie kulinarnym, który z czasem zaczyna gromadzić przed telewizorami coraz większą publikę i stawać się programem poświęconym nie tylko kuchni.

Obok Brie Larson w obsadzie serialu znaleźli się jeszcze: Lewis Pullman („Top Gun: Maverick,”) jako  Calvin, Aja Naomi King („The Upside”) jako Harriet Slone, Stephanie Koenig („Stewardesa”) jako Fran Frask oraz Patrick Walker („Gaslit”) jako Wakely. Scenariusz do serialu napisała Susannah Grant nominowana do Oscara za opracowanie historii do filmu „Erin Brockovich”.

Premierę serialu „Lessons in Chemistry” zaplanowano na platformie Apple TV+ na 2023 rok.

081222_First_Look_Lesson_Chemistry_Drama_Big_Image_02_big_image_post.jpg.large_2x-min.jpg

081222_First_Look_Lesson_Chemistry_Drama_Big_Image_01_big_image_post.jpg.large_2x-min.jpg 

zdj. Apple