Cameron królem kina. „Avatar: Istota wody” przebija 2 mld dolarów jako szósty film w historii

Dokonało się. Film „Avatar: Istota wody” przebił właśnie barierę 2 mld dolarów i zapisał się w historii kina jako szósty tytuł, któremu udało się tego dokonać. Swoją absolutną dominację w świecie kinowej rozrywki potwierdził tym samym James Cameron, dla którego jest to już trzeci film z wynikiem przebijającym 2 mld dolarów.

W niedzielę konto filmu „Avatar: Istota wody” pokazało 2,024 mld dolarów, czym film Camerona zapisał się w historii kina jako szósta produkcja, która zdołała zebrać od widzów ponad 2 mld dolarów. Film dołączył też do dwóch innych tytułów Jamesa Camerona, które przebiły magiczny próg. Wcześniej dokonały tego zarówno pierwszy „Avatar” znajdujący się na szczycie rankingu wszech czasów z kwotą 2,92 mld dolarów, jak i „Titanic” mający na koncie 2,19 mld dolarów.

Sprawdź też: Jeremy Renner przechodzi rehabilitację. Aktor pokazał nowe zdjęcie i ujawnił nowe informacje o wypadku.

Avatar: Istota wody” uzbierał już od widzów 1,426 mld dolarów na zagranicznych rynkach, co daje mu czwarte miejsce – w zestawieniu wszech czasów film wyprzedził już superbohaterską produkcję Avengers: Wojna bez granic i ustępując tylko „Avatarowi” i filmom „Avengers: Koniec gry” oraz „Titanic”. Na amerykańskim podwórku film zebrał do tej pory 598 mln dolarów i zajmuje tym samym trzynaste miejsce w rankingu tego rynku. W najbliższym tygodniu poradzi sobie jednak z pokonaniem dwóch kolejnych produkcji „Iniemamocni 2” (608 mln dolarów) oraz „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” (620 mln dolarów). Finalnie powinien skończyć około szóstego miejsca

zdj. Disney