CANAL+ robi serial z kolejnej książki Chmielarza. Mateusz Damięcki z główną rolą

Ruszają zdjęcia do nowego polskiego serialu sensacyjnego od CANAL+. Produkcja będzie bazowała na bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza pod tytułem „Prosta sprawa”. Główną rolę otrzymał Mateusz Damięcki.

CANAL+ tworzy kolejny serial na bazie książki Wojciecha Chmielarza

Prosta sprawa” to serial zapowiadany jako historia o długu, sprawiedliwości i honorze. O walce dobra ze złem. Historia bezimiennego bohatera, który wyrusza w podróż, żeby odnaleźć człowieka, który wiele lat temu, całkowicie bezinteresownie pożyczył mu pieniądze. Kiedy okazuje się, że ów człowiek, wmieszany w rozgrywki z lokalną mafią sam teraz potrzebuje pomocy, bezimienny podejmuje jedyną, moralnie słuszną decyzję. Stanie po jego stronie, wywołując tym samym ciąg dramatycznych zdarzeń. Od teraz będzie walczył o życie, i to nie tylko swoje, z gangsterami jeleniogórskiego półświatka. Z pozoru prosta sprawa szybko obróci się w brawurowe kino akcji z opowieścią o zasadach, które nigdy się nie dewaluują.Jako scenarzysta i reżyser za serial z Mateuszem Damięckim w roli głównej odpowiada Cyprian T. Olencki. Autorem zdjęć jest Klaudiusz Dwulit. Producentem serialu został Marcin Zarębski z HUNGRY CROCODILES.

Sprawdź też: A miało być tak pięknie... Viaplay wycofuje się z Polski! Serwis pokazywał Premier League, Formułę 1 i KSW.

Tak serial zapowiada jego reżyser: „Prosta sprawa to przede wszystkim nieprosta, przejmująca historia, w której bohaterowie walczą o najwyższą stawkę – swoje życie. Stają przed ekstremalnymi wyborami, gdzie zaciera się granica między dobrem a złem. Mamy tu wyraziste, charyzmatyczne postaci zagrane przez najlepszych polskich aktorów. A wszystko w anturażu gatunkowego serialu sensacyjnego, mnóstwo scen ucieczek, strzelanin i bójek. Fantastyczni polscy pirotechnicy i kaskaderzy są z nami na planie właściwie non stop. A całość dopełnia malownicza sceneria wciąż filmowo niewyeksploatowanych karkonoskich krajobrazów”. 

Prace na planie potrwają do października. Premierę „Prostej sprawy” zaplanowano na 2024 rok w CANAL+ online i CANAL+ PREMIUM.

zdj. CANAL+