„Castlevania” wraca w nowej odsłonie! Netflix pokazał zwiastun spin-offu

Po dwóch latach przerwy Netflix ponownie zabierze nas do świata „Castlevanii”. Doczekaliśmy się właśnie pierwszego zwiastuna serialu „Castlevania: Nocturne”, który będzie spin-offem zakończonej w 2021 roku produkcji bazującej na motywach gry Konami. Jak zapowiadają się przygody nowego pokolenia Belmontów?

Serial „Castlevania: Nocturne” z pierwszym zwiastunem. Premiera jesienią

Wracamy do świata wykreowanego w serialu „Castlevania”. Po tym, jak produkcja zakończyła się dwa lata temu po czterech sezonach, streamingowy gigant zdecydował się na stworzenie spin-offu o podtytule „Nocturne”. Jego akcja będzie osadzona kilkadziesiąt lat po finale swojego poprzednika, a głównymi bohaterami opowiadanej historii będą Richter Belmont, czyli syn Trevora i Syphy ora Maria Renard. Nowa opowieść zostanie osadzona na tle francuskiej rewolucji.

Sprawdź też: Henry Cavill pożegnał się z „Wiedźminem” – tak może wyglądać jego następca. 4. sezon opóźniony!

Jako showrunner za serial odpowiada Kevin Kolde, do którego należy realizujące serię studio Project 51 Productions. Głównym pomysłodawcą i scenarzystą jest natomiast Clive Bradley. W przygotowaniach serii bierze udział studio animacyjne Powerhouse odpowiadające za poprzednie odsłony „Castlevanii”. Serial reżyserują Sam i Adam Deats.

Premiera serialu „Castlevania: Nocturne” została wyznaczona na 28 września.

 

zdj. Netflix