Catherine Keener kolejną gwiazdą filmu „Joker: Folie À Deux”

Znamy kolejną gwiazdę kontynuacji „Jokera” z Joaquinem Phoenixem w tytułowej roli. Kontrakt na zagranie w produkcji szykowanej przez studio Warner Bros. podpisała Catherine Keener nominowana dwukrotnie do Oscara za swoje role w filmach „Capote” oraz „Być jak John Malkovich”.

Nie ujawniono, w kogo ma wcielić się Keener, a o samym filmie wiemy na ten moment tyle, że ma być utrzymany w konwencji musicalu. Akcja zostanie natomiast osadzona wewnątrz znanego z komiksów zakładu psychiatrycznego Arkham Asylum. Główną osią fabuły w „Joker: Folie À Deux” najpewniej będzie nowa wersja historii związku tytułowego bohatera z doktor Harleen Frances Quinlzel (w tej roli Lady Gaga). Warto przypomnieć, że film jest osadzony w alternatywnym uniwersum względem tego, w którym to Margot Robbie portretuje Harley Quinn.

Sprawdź też: Warner Bros. inwestuje w kontynuację „Jokera”. Budżet filmu niemal trzykrotnie wyższy od „jedynki”. Ile zarobi Lady Gaga?

W obsadzie filmu obok wspomnianej Lady Gagi są także Joaquin Phoenix wracający w tytułowej roli oraz Brendana Glessona, irlandzki aktor znany z takich produkcji jak „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” czy „Harry Potter i Czara Ognia”. Do obsady ma powrócić także Zazie Beetz. Reżyserią filmu ponownie zajmie się Todd Philiips, który opracował scenariusz wraz ze Scottem Silverem. Prace na planie ruszą w grudniu tego roku. Data premiery projektu wyznaczona została na 4 października 2024 roku

źródło: Deadline / zdj. Sony Pictures