Warner Bros. inwestuje w kontynuację „Jokera”. Budżet filmu niemal trzykrotnie wyższy od „jedynki”. Ile zarobi Lady Gaga?

Choć Warner Bros. Discovery z determinacją szuka cięć kosztów pośród swoich bieżących projektów, wytwórnia nie będzie oszczędzać na drugiej odsłonie „Jokera”. Obok odsłoniętej ostatnio wysokiej gaży gwiazdora filmu, Joaquina Phoenixa, wyjawiono jakim budżetem dysponować będzie sequelowa produkcja. Do mediów wyciekły też informacje o warunkach angażu Lady Gagi.

Joker: Folie à Deux to pierwsze widowisko DC Comics, które doczekało się zielonego światła już po połączeniu Warnera z Discovery. Akcja drugiej części, utrzymanej w konwencji musicalu, będzie rozgrywała się w szpitalu psychiatrycznym Arkham Asylum i opowie historię Arthura Flecka znanego także jako Joker, w którym zakochuje się doktor Harleen Frances Quinzel (w tej roli obsadzono Lady Gagę) pracująca z pacjentami zakładu. Film będzie osadzony w alternatywnym uniwersum względem tego, w którym w Harley Quinn wciela się Margot Robbie i opowie zupełnie nową wersję związku słynnej pary.

Jak czytamy w nowym raporcie zamieszczonym na łamach Variety, za wyprodukowanie sequela Warner Bros. będzie musiało zapłacić kwotę trzykrotnie wyższą od filmu z 2019 roku. Aż 40 milionów z tej sumy, w równych częściach, trafi do Todda Phillipsa i Joaquina Phoenixa, tytułem ich wynagrodzenia za udział w drugiej części. Z kolei kwota 10 milionów dolarów powędruje do Lady Gagi za drugoplanową rolę Harley Quinn (tę samą kwotę za rolę byłej partnerki Jokera otrzymała przy okazji „Ptaków Nocy” i „Suicide Squad” Margot Robbie).

Wynagrodzenia dla aktorów połączone z powiększonymi kosztami produkcji (duża część budżetu ma powędrować na skonstruowanie sekwencji muzycznych) mają poskutkować kosztami produkcji liczącymi łącznie około 150 milionów dolarów. Dla porównania, stworzenie pierwszej części „Jokera” kosztowało Warnera nieco ponad 50 milionów dolarów.

Sprawdź też: Warner Bros. Discovery ma problem z widowiskiem o Flashu. Wytwórnia nie wyklucza skasowania filmu

Dodajmy, że w nowym raporcie wyjawiono, że mimo opisywania projektu jako film muzyczny, konwencja drugiego „Joker” ma znajdować się znacznie bliżej „Narodzin gwiazdy” Bradleya Coopera niż pełnoprawnych musicali w stylu ubiegłorocznego „In the Heights: Wzgórza marzeń”. 

Mimo kosztu produkcyjnego dalece przewyższającego pierwszą odsłonę opowieści o Arthurze Flecku, „Jokerowi 2” wciąż dość daleko do największych widowisk nawiązujących do postaci superbohaterskiego uniwersum. Dla przykładu warto wymienić chociażby ostatnią odsłonę „Batmana”, która kosztowała wytwórnię ponad 180 milionów dolarów, czy nadchodzącego do kin „Czarnego Adama, za którego Warner miał zapłacić kwotę w przedziale 185-200 milionów.

Sprawdź też: Filmy DC będą rozwijane jak uniwersum Marvela. Plan na 10 kolejnych lat. Batman, Superman i Wonder Woman filarami

JokerFolie À Deux” oficjalnie zapowiedziany. Kiedy kinowa premiera?

Zgodnie z zapowiedziami, prace na planie „Jokera: Folie À Deux”  ruszą w grudniu tego roku. Kinowa premiera filmu odbędzie się 4 października 2024 roku. Obok Todda Phillipsa, współautorem scenariusza jest Scott Silver. Obok Phoenixa i Gagi, w obsadzie filmu ma znaleźć się znana z pierwszej części Zazie Beetz. 

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.