CD Projekt Red pokazał nowy zwiastun gry „Cyberpunk 2077”

CD Projekt RED pokazał dziś zupełnie nowy zwiastun wyczekiwanej gry „Cyberpunk 2077”. Zajawka zatytułowana „Lifepaths” skupia się na przedstawieniu trzech bazowych modeli fabularnych, między którymi gracz będzie mógł zadecydować na początku rozgrywki. W zależności od tego czy wybierzemy scenariusz „Corpo”, „Street Kid”, czy „Nomad”, w świecie „Cyberpunka” pojawimy się w ramach zupełnie innych okoliczności. Rzućcie okiem poniżej.

Pierwotnie zakładano, że premiera gry „Cyberpunk 2077” odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku, ale polska firma ogłosiła na początku tego roku, że ich nowy projekt został opóźniony o niemal pół roku i nowa data premiery wyznaczona została na 17 września. Niedawno CD Projekt RED poinformowało jednak, że grę czeka kolejne opóźnienie i nowa data premiery to dopiero 19 listopada.

Warto dodać, ze niedawno w sieci pojawiły się pierwsze informacje o planowanym przez Netfliksa serialu osadzonym w świecie gry CD Projekt. Anime złoży się z 10 odcinków i opowie o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości omamionym technologią i modyfikowaniem ciała. Żeby przeżyć, postanawia zaryzykować wszystko i zostać jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami. Premierę serialu „Cyberpunk: Edgerunners” zaplanowano na 2022 rok.

Reżyserem serialu będzie Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare), któremu asystować będzie w roli drugiego reżysera Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Promare) oraz pełniący funkcję dyrektora kreatywnego Hiromi Wakabayashi (Kill la Kill). Postaci do serialu zaprojektują Yoh Yoshinari (Little Witch Academia, BNA: Brand New Animal) oraz Yuto Kaneko (Little Witch Academia). Scenariuszem zajmą się Yoshiki Usa (SSSS.GRIDMAN, Promare) oraz Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare), a muzykę stworzy Akira Yamaoka (Silent Hill).

źródło: Comicbook.com / zdj. CD Projekt RED