„Chłopi” najopularniejszym polskim filmem 2023 roku! Sprzedano ponad 1 mln biletów

Nasz tegoroczny kandydat do Oscara podbija od czterech tygodni polskie kina. Film „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana zobaczyło już ponad milion widzów. To najlepszy wynik polskiego filmu w tym roku i jedyna rodzima produkcja, która zdołała przebić magiczną barierę miliona widzów w 2023 roku. 

Chłopów” zobaczyło już ponad 1 mln widzów! Film powalczy o dwa Oscary

Chłopi” opanowali polskie kina i cieszą się gigantyczną popularnością wśród widzów. Po czterech weekendach od premiery na film sprzedano w naszym kraju już ponad milion biletów. Jest to najlepszy wynik polskiego filmu w tym roku. Do tej pory żadnych z polskich filmów nie był w stanie przyciągnąć do kina ponad 1 000 0000 widzów.

To właśnie film „Chłopi” będzie w tym roku naszym kandydatem do walki o Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Produkcja rywalizowała o miano reprezentanta Polski w oscarowym wyścigu przede wszystkim z „Zieloną granicą”, która również cieszyła się sporą popularnością w polskich kinach, ale ostateczne zobaczyło ją nieco ponad 700 tys. widzów. Tymczasem „Chłopi” utrzymują zainteresowanie widowni na wyjątkowo wysokim poziomie. W ostatni weekend już czwarty raz z rzędu sprzedano w trzy dni ponad 100 tys. biletów.

Warto też dodać, że film powalczy o drugą nominację do Oscara w kategorii najlepsza ścieżka dźwiękowa. „Chłopi” doczekają się też premiery w USA, a aktualnie trwają prace nad anglojęzyczną wersją filmu. Jedną z piosenek do tamtejszej wersji nagrała Katie Melua.

zdj. Next Film