„Chłopi” o Oscara nie powalczą, ale za to trafili do streamingu!

To miał być dzień, w którym „Chłopi” będą świętowali nominację do Oscara i tym samym zainteresuje się nimi kolejna rzesza widzów. Właśnie dlatego na 23 stycznia wyznaczono streamingową premierę największego polskiego hitu 2023 roku. Tymczasem nominacji do Oscarów nie będzie, ale film i tak możecie już obejrzeć w ofercie CANAL+ Online.

Polskiego Oscara nie będzie, ale Chłopi” już w streamingu

Chłopi” to największy polski hit tego roku. W kinach zobaczyło go ponad 1,6 mln widzów, a teraz można oglądać go także na małym ekranie w domowym zaciszu. Film od dzisiaj dostępny jest w podstawowej ofercie serwisu CANAL+ online i trafi też na antenę stacji CANAL+ Premium (najbliższa emisja już dzisiaj o godzinie 21:00). Premiera filmu została wyznaczona na dzień ogłoszenia oscarowych nominacji, w których polska produkcja starała się o najważniejsze wyróżnienia.

Sprawdź też: Świat potrzebuje Awatara! Netflix zapowiada mega hit bazujący na kultowym anime.

Ostatecznie „Chłopi” nie zdobyli jednak żadnej statuetki. Większość szans przepadła już na etapie wstępnych list zawierających powiększoną listę kandydatów, a wraz z ogłoszeniem dzisiejszych nominacji do 96. edycji Oscarów film stracił nadzieję także na nominację w kategorii najlepszy film animowany. „Chłopi” na Netflix powinni trafić w drugiej połowie roku. Przez najbliższe miesiące film będzie dostępny wyłącznie w serwisie CANAL+ Online.

Chłopi” opis fabuły i obsada filmu

Chłopi nowy film

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

W filmie wystąpili także: Mirosław Baka („Belfer”), Robert Gulaczyk („Morderczynie”), Sonia Mietielica („Kruk”), Ewa Kasprzyk („Ślub doskonały”), Sonia Bohosiewicz („Masz ci los”), Małgorzata Kożuchowska („Zołza”), Dorota Stalińska („Uwierz w Mikołaja”) oraz Julia Wieniawa. Twórcami filmu są Dorota Kobiela Welchman i jej mąż Hugh Welchman. Do przeniesienia powieści Reymonta na ekran wykorzystano skomplikowaną i czasochłonną technikę animacji malarskiej.

zdj. Next Film