Christian Bale nowym Frankensteinem. Do obsady murowanego hitu dołącza gwiazda „American Beauty”

Guillermo del Toro szykuje dla Netfliksa nowego „Frankensteina”, a Maggie Gyllenhaal znajduje się od krok od wejścia na plan remake'u niemniej kultowego horroru: „Narzeczonej Frankensteina”. Do filmu, w którym na pierwszym planie pojawią się same gwiazdy dołączyła właśnie słynna Annette Bening. Znacie ją z takich klasyków jak „American Beauty” czy „Naciągacze”.

Narzeczona Frankensteina” nadal w planach. Produkcja startuje już wkrótce

Przypomnijmy, że status „Narzeczonej Frankensteina” – drugiego reżyserskiego przedsięwzięcia Gyllenhaal – aż do teraz wydawał się co najmniej niepewny. Realizacją filmu miał początkowo zająć się Netflix, ale w ubiegłym roku – z uwagi na przedłużające się strajki scenarzystów i aktorów – streamer opuścił projekt, pozostawiając twórców bez finansowania. W tym samym czasie mówiło się, że na nakręcenie filmu potrzebna jest kwota 80 milionów dolarów

Szczęśliwie, producentom nie tylko udało się zabezpieczyć realizację remake'u, a doprowadzić też do perspektywy pełnoprawnej premiery kinowej – a przynajmniej na to wskazuje ujawnione właśnie dołączenie do projektu wytwórni Warner Bros. Pictures. Zdjęcia mają wystartować już w marcu tego roku.

Sprawdź też: Netflix i twórcy „Wielkiej wody” szykują nowy serial. Ma być spektakularnie!

Christian Bale jako Frankenstein. Do obsady dołącza Annette Bening

Annette Bening

Wraz z potwierdzeniem dalszego biegu projektu wskazano oficjalnie, kogo Maggie Gyllenhaal zatrudniła przed kamerą. Główną rolę w nowej „Narzeczonej Frankensteina” zagra Christian Bale, obejmujący rolę tytułowego naukowca. Z kolei jego w jego narzeczoną wcieli się Penelope Cruz. W filmie wystąpią też Jessie Buckley („Men”) i Peter Sarsgaard („Batman”) oraz obsadzona właśnie, nominowana do Oscara aktorka Annette Bening.

Według pierwszego opisu, w filmie zobaczymy „samotnego doktora Frankensteina, który w latach 30. ubiegłego wieku udaje się do Chicago, by tam uzyskać pomoc doktora Eufroniusa i wspólnymi siłami stworzyć dla niego idealną partnerkę. Obaj decydują się na reanimowanie młodej ofiary morderstwa. Gdy budzi się Narzeczona, okazuje się, że kobieta jest czymś zupełnie innym, niż obaj oczekiwali. Istota z łatwością rozpala namiętność – wkrótce przykuwa też uwagę policji i radykalnego ruchu społecznego”. 

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Depositphotos / Universal