Christian Bale w nowej wersji „Narzeczonej Frankensteina”. Na planie spotka starą znajomą

Christian Bale znalazł swój nowy filmowy projekt. Aktor zagra w projekcie Netfliksa będącym nowym podejściem do kultowego horroru „Narzeczona Frankensteina”. Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Maggie Gyllenhaal, z którą aktor spotkał się na planie „Mrocznego Rycerza”.

Christian Bale zagra w kolejnym projekcie Netfliksa

Narzeczona Frankensteina” debiutowała w kinach w 1935 roku jako kontynuacja filmu „Frankenstein” z 1931 roku. Nowy projekt powstający dla Netfliksa będzie nową wersją produkcji, w której zagrała ponad dziewięćdziesiąt lat temu Elsa Lanchester. Projekt wzbudza już teraz spore oczekiwania u widzów i to nie tylko ze względu na fakt, że zaangażował się w niego Christian Bale.

Pomaga też fakt, że za kamerą stanie Maggie Gyllenhaal, dla której będzie to drugi reżyserski projekt. Pierwszym z nich była „Córka” z Dakotą Johnson i Olivią Colman w rolach głównych.

Sprawdź też: Zack Snyder obiecuje reżyserską wersję „Sucker Punch”: „zakończenie było zbyt dziwne”.

Jej debiutancki projekt zyskał uznanie wśród krytyków i zdobył trzy nominacje do Oscara. Sama Gylenhaal została natomiast nagrodzona za scenariusz na festiwalu w Wenecji. Prace na planie „Narzeczonej” mają wystartować na początku przyszłego roku. W obsadzie obok Bale'a znajduje się jeszcze Peter Saragaard. Ostatni raz Bale'a mogliśmy oglądać w filmie „Bielmo”, który powstał dla platformy Netflix.

źródło: worldofreel.com / zdj. Xavier Collin / Depositphotos