Zack Snyder obiecuje reżyserską wersję „Sucker Punch”: „zakończenie było zbyt dziwne”

Zack Snyder zapowiedział, że jego film „Sucker Punch” doczeka się kiedyś jeszcze jednej, tym razem reżyserskiej wersji. Twórca „300” stwierdził, że pierwotnie planowane zakończenie okazało się przed laty zbyt dziwne dla szefów wytwórni.

Zack Snyder chce pokazać pierwotne zakończenie „Sucker Punch

Wypuszczony do kin w 2011 roku film „Sucker Punch” opowiadał o Babydoll (Emily Browning), nastolatce, która zostaje umieszczona w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym i próbując uciec od ponurej rzeczywistości, zaczyna wyobrażać sobie alternatywne światy. Produkcja mocno podzieliła widownie oraz krytyków i jest jedną z najgorszej ocenianych w dorobku Snydera. W serwisie Rotten Tomatoes zebrała tylko 22% pozytywnych recenzji i 47% pozytywnych głosów od widzów. Mimo tego „Sucker Punch” ma też spore grono wiernych fanów, dla których Snyder miał ostatnio dobrą wiadomość. Reżyser zapowiedział, że możemy się doczekać jeszcze jednej wersji filmu – na płytach Blu-ray ukazała się już wersja dłuższa o 18 minut od kinowej – która zmieni zakończenie historii Babydoll.

Sprawdź też: Gal Gadot jednak powróci jako Wonder Woman! Aktorka stworzy 3. część z Jamesem Gunnem.

„Nigdy nie udało mi się zrobić wersji reżyserskiej, ale nadal planuję się kiedyś za to zabrać” – obiecał Snyder. „W oryginalnym zakończeniu, kiedy Babydoll siedzi na krześle w piwnicy po tym, jak została już poddana lobotomii, widzimy, że kiedy policjant świeci na nią latarką, zestaw się rozpada, a ona wstaje i zaczyna śpiewać piosenkę na scenie. Tak. Śpiewa: „Ooh - oo dziecko rzeczy staną się łatwiejsze”. Blondie i wszyscy, którzy zginęli, przyłączają się do niej i chodziło o to, żeby pokazać, że w jakiś dziwny sposób, mimo że jest poddana lobotomii, utknęła w tej nieskończonej pętli euforycznego zwycięstwa. To dziwnie nieoptymistyczne i optymistyczne jednocześnie. Taki właśnie był ton na końcu. Przetestowaliśmy go i studio uznało, że jest zbyt dziwne, więc go zmieniliśmy”.

Snyder nie doprecyzował, kiedy jego reżyserska wersja „Sucker Punch” może zostać wydana i czy stanie się to na płytach, czy może w streamingu.

źródło: letterboxd.com / zdj. Warner Bros.