Christopher Nolan szykuje coś specjalnego w nowym filmie: Możliwości są nieograniczone

Wszyscy fani kina czekają z niecierpliwością na to, co tym razem przygotuje na dla nas Christopher Nolan, który w marcu odebrał swoje dwa pierwsze Oscary. Po wielkim sukcesie „Oppenheimera” reżyser nie zamierza jednak robić sobie zbyt długiej przerwy od kina i już zabiera się za przygotowanie nowego filmu. Wygląda na to, że będzie to coś spektakularnego.

Christopher Nolan szykuje nowy film. Ma być spektakularnie

Wielkim zwycięzcą ostatniego rozdania Oscarów okazał się Christopher Nolan ze swoim najnowszym filmem „Oppenheimer”. Produkcja zgarnęła aż siedem statuetek, z których dwie powędrowały do samego Nolana nagrodzonego za reżyserię i najlepszy film. Po tym, jak film o ojcu bomby atomowej okazał się gigantycznym sukcesem kasowym i dorzucił do tego rewelacyjny wynik na Oscarach oraz innych plebiscytach, pozycja Christophera Nolana stała się w filmowej branży jeszcze mocniejsza niż do tej pory.

Nolan nie zamierza robić sobie przerwy od filmów i chce wykorzystać dogodną pozycję do zrealizowania swojego kolejnego wymarzonego projektu. O filmie przygotowywanym przez reżysera wspomniała właśnie Emma Thomas, żona reżysera oraz producentka jego filmów i potwierdziła w swojej wypowiedzi, że sukces „Oppenheimera” doprowadził do sytuacji, w której Nolan nie będzie ograniczany przez studio i będzie mógł zrealizować wszystkie swoje pomysły.

Sprawdź też: Powstanie serial w świecie „300”. Snyder chce eksplorować homoerotyczność Spartan.

Emma Thomas i Christopher Nolan

„To bardzo ekscytujące. Jesteśmy w momencie, w którym możliwości są w pewnym sensie nieograniczone. Nie zaczęliśmy jeszcze myśleć o kwestiach praktycznych ani nic w tym stylu, ale Oppenheimer odniósł absurdalny sukces i czujemy, że mamy przed sobą szansę.

Na razie nie znamy żadnych konkretów na temat filmu opracowywanego przez Nolana i zapewne długo będą one stanowiły pilnie strzeżoną tajemnicę. Premiery kolejnego widowiska reżysera możemy spodziewać się gdzieś w okolicach 2027 roku. Na przestrzeni ostatniej dekady od czasu premiery „Interstellar” z 2014 roku  Nolan wypuszczał filmy równo co trzy lata: „Dunkierka” (2017), „Tenet” (2020) i „Oppenheimer” (2023). Otwartą kwestią pozostaje na ten moment, dla kogo Nolan stworzy swój kolejny film.

źródło: Empire / zdj. Depositphotos