Christopher Walken zagra Imperatora w drugiej części „Diuny”

Denis Villeneuve znalazł kolejnego aktorka, który zasili obsadę drugiej części filmowej adaptacji „Diuny”. Kontrakt na zagranie w produkcji podpisał Christopher Walken, aktor znany między innymi z takich filmów jak „Król Nowego Jorku”, „Łowca jeleni”, „Złap mnie, jeśli potrafisz” oraz „Armia Boga”.

Christopher Walken zagra Imperatora Shaddama IV stojącego na czele kosmicznego imperium, który wspólnie z Harkonnenami zaplanował unicestwienie rodu Atrydów. Jego postać pojawi się w drugiej części filmowej adaptacji i odegra znaczącą rolę zwłaszcza w finałowym akcie historii. W pierwszej adaptacji „Diuny” wyreżyserowanej przez Davida Lyncha w filmową wersję Imperatora wcielił się Jose Ferrer.

Wcześniej ogłoszono, że do obsady drugiej części „Diuny” dołączyli Florence Pugh, która otrzymała rolę księżniczki Irulany oraz Austin Butler, który wcieli się w młodszego siostrzeńca barona Harkonnena.

Sprawdź też: Mads Mikkelsen jeszcze raz zagra płatnego zabójcę z komiksu „Polar”.

W głównych rolach w drugiej części „Diuny” powracają Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson grająca Lady Jessicę, matkę Paula Atrydy, Zendaya jako Chani, Josh Brolin wcielający się w Gurneya Hallecka, jednego z najbliższych towarzyszy księcia Leto oraz osobistego nauczyciela Paula Atrydy, Dave Bautista, który pojawił się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretował barona Harkonnena.

Film „Diuna część 2” zadebiutuje w kinach 20 października 2023. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony kontynuacja będzie debiutowała wyłącznie na dużym ekranie i nie pojawi się tego samego dnia do oferty HBO Max

źródło: deadline.com / zdj. Starz Digital