„Ciche miejsce 3”: John Krasinski omawia zmianę na stołku reżysera

Wraz z długo wyczekiwaną premierą drugiego rozdziału „Cichego miejsca” dowiedzieliśmy się, że za zapowiedzianą trzecią część cyklu horrorów nie odpowie dotychczasowy reżyser, John Krasinski. Gwiazdę „Biura” na stołku reżysera i scenarzysty zastąpi tym razem Jeff Nichols. Teraz o zapowiedzianej zmianie wypowiedział się sam Krasinski.

W rozmowie z magazynem Empire, autor pierwszego i drugiego rozdziału „Cichego miejsca” zapowiedział, że opracował oryginalny pomysł na finał pierwszej trylogii i sam wyznaczył swojego kreatywnego następcę:

Wpadłem na pomysł [na trzeci film]. Historia, którą pokażemy w trzecim rozdziale, jest moja. Jeff [Nichols] był jedyną osobą, którą miałem na myśli, gdy spytano mnie o to, kto powinien zająć się reżyserią. (...) Myślę, że jest jednym z najlepszych filmowców. „Ucieknier” to jeden z moich ulubionych filmów. Jest bardzo realny i intymny. Dokładnie takich farb używanymi do malowania „Cichego miejsca”. Organicznie rozwijamy postacie, w których można się zakochać. [Nichols] był moim pierwszym wyborem i byłem zachwycony, gdy zgodził się zająć filmem. Przedstawiłem mu swój pomysł i teraz, na tej podstawie, pracuje nad swoimi pomysłami. Jestem zachwycony. Mogę też powiedzieć, że niedawno pokazał mi scenariusz i jest świetny. (...) Nie mogę się doczekać, aż wejdzie na plan.

Jeff Nichols ma w dorobku takie filmu jak „Loving”, „Nocny uciekinier”, „Shotgun Stories” i przywołanego przez Krasinskiego „Uciekiniera” z Matthew McConaugheyem i Tyem Sheridanem.

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, „Ciche miejsce 3” nie jest określane jako bezpośrednia kontynuacja cyklu. Film ma poszerzyć postapokaliptyczny świat z pierwszych rozdziałów. Dodajmy, że Krasinski będzie także nadzorował powstawania trzeciej odsłony w ramach swojej umowy, którą niedawno podpisał z wytwórnią Paramount.

Ciche miejsce 3” ma trafić do kin 31 marca 2023 roku.

źródło: CBR / zdj. Paramount Pictures