Cillian Murphy z główną rolą w nowym filmie Christophera Nolana. Data premiery ujawniona

Christopher Nolan znalazł główną gwiazdę swojego kolejnego filmu, który powstanie dla studia Universal Pictures. Dowiedzieliśmy się też, kiedy produkcja opowiadającego historię stworzenia pierwszej bomby atomowej przez Roberta Oppenheimera trafi na ekrany kin.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, okazało się, że głównego bohatera produkcji zagra Cillian Murphy. Aktor wcieli się w twórcę pierwszej bomby atomowej, a film ma przedstawić widzom skomplikowaną historię człowieka, który musi postawić na szali los całego świata, aby spróbować go ocalić.

Prace na planie wystartują już na początku 2022 roku. Christopher Nolan ponownie będzie korzystał z kamer IMAX, a w ekipie znajdą się między innymi operator Hoyte van Hoytema współpracujący z Nolanem przy poprzednich filmach, kompozytor Ludwig Göransson, który skomponował muzykę do „Tenet” oraz montażystka Jennifer Lame, z którą reżyser również pracował już przy swoim poprzednim filmie. Premierę filmu zaplanowano na 21 lipca 2023 roku.

Nolan współpracujący z wytwórnią Warner Bros. od 2002 roku i premiery filmu „Bezsenność” zdecydował się na podjęcie współpracy z wytwórnią Universal Pictures, która zgodziła się na wszystkie warunki stawiane przez filmowca. Reżyser oczekiwał od studia 100 mln dolarów budżetu na produkcję filmu oraz kolejnych 100 mln dolarów na kampanię promocyjną, oraz gwarancji pełnej swobody kreatywnej nad projektem, a także zapewnienia, że studio nie wypuści do kin żadnego innego filmu na trzy tygodnie przed i po premierze jego produkcji. Nolan oczekiwał także zapewnienie swojemu nowemu filmowi 100 dni wyłącznej dystrybucji w kinach.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.