Claire Danes znowu łączy siły z twórcą „Homeland”! Zagra w serialu Netfliksa

Claire Danes, którą przez lata mogliśmy oglądać w serialu szpiegowskim „Homeland” zostanie gwiazdą nowej produkcji Netfliksa. Serial tworzony dla streamingowego giganta będzie dla niej okazją do ponownej współpracy z twórcą wspomnianej produkcji.

Claire Danes w nowym serialu Netfliksa. To kryminalny thriller

Netflix zlecił realizację limitowanej serii „The Beast In Me”, której główną gwiazdą będzie Claire Danes. Aktorka zostanie też producentką wykonawczą. Serial zapowiadany jest jako kryminalny thriller, którego pomysłodawcą, scenarzystą i producentem wykonawczym jest Gabe Rotter. Jako showrunner nad projektem czuwa natomiast Howard Gordon, z którym Danes przez lata pracowała przy cenionej produkcji „Homeland”. W gronie producentów znalazła się też Jodie Foster oraz Conan O'Brien.

Danes wciela się w Aggie Wiggs, uznaną pisarkę, która po tragicznej śmierci syna wycofała się z życia publicznego. Kobieta nie może pogodzić się ze stratą i jest niezdolna do pisania, mówiąc krótko: stała się cieniem pewnej siebie pisarki, którą byłą w przeszłości. Pewnego dnia na horyzoncie pojawia się jednak zaskakujący temat na nową książkę.

Sprawdź też: Te filmy i seriale będziecie chcieli obejrzeć! Lista nowości od Prime Video! 

Jej sąsiadem zostaje Nile Sheldon, słynny i potężny potentat na rynku nieruchomości, który niegdyś był głównym podejrzanym w sprawie zniknięcia swojej żony. Aggie jest jednocześnie przerażona i zafascynowana nowym sąsiadem i zaczyna kompulsywnie podążać tropem prawdy – tropiąc demony Nilea i uciekając przy okazji przed własnymi – ta gra w kotka i myszkę może okazać się dla niej śmiertelnie niebezpieczna.

Gebe Rotter od lat próbował doprowadzić do realizacji swojego pomysłu na „The Beast In Me”. Pierwszy raz przedstawił swój pomysł producentom jeszcze 7 lat temu, kiedy głównym bohaterem był mężczyzna, ale tekst nie spotkał się wówczas z żadnym zainteresowaniem. Po przepisaniu scenariusza i zmianie płci protagonisty serial cały czas nie mógł znaleźć uznania wśród producentów i dopiero ostatnio pomysłem zainteresował się sam Netflix, który zdecydował się na zainwestowanie w projekt z Claire Danes.

zdj. Netflix