Co czeka Milesa Moralesa? Kto został złoczyńcą? Nowe szczegóły o fabule „Spider-Man: Poprzez Multiwersum”

Kolejny dzień, kolejne doniesienia o filmie „Spider-Man: Poprzez Multiwersum”. Tym razem prosto z ust ludzi odpowiedzialnych za sukces poprzedniej odsłony oscarowej animacji, czyli producenckiego duo Christophera Millera i Phila Lorda („21 Jump Street”, „LEGO Przygoda”). Filmowcy wreszcie podzielili się kilkoma szczegółami dotyczącymi fabuły drugiej części wyczekiwanego widowiska od Sony.

Spider-Man: Poprzez Multiwersum” jest pierwszym z dwóch zaplanowanych sequeli nagrodzonej Oscarem animacji sprzed czterech lat, która wzięła szturmem kina na całym świecie. W drugim filmie ponownie będziemy śledzić losy nastolatka obdarzonego supermocami, Milesa Moralesa (Shameik Moore), który wraz ze znaną z „Spider-Man Uniwersum” Gwen Stacy (Haile Steinfeld) wyruszy w karkołomną wyprawę po komiksowym multiwersum.

Nowe informacje o „Poprzez Multiwersum”. Kim są Spot i Spider-Man 2099?

kadr-z-filmu-animowanego-spider-man-poprzez-uniwersum-dla-united-international-pictures-polska-97259.jpg

Wzorem poprzednika w kolejnej odsłonie serii również będziemy mieli do czynienia z grupą Spider-herosów, wśród których znajdą się zarówno zupełnie nowi bohaterowie, jak i wprowadzone uprzednio postaci (jak choćby Peter B. Parker, któremu głos podkłada Jake Johnson). W gronie tych nowych znaleźli się m.in. Spider-Punk (w tej roli Daniel Kaluuya znany z „Uciekaj!”) czy Spider-Man 2099 (Oscar Isaac), którego wprawne oko widza mogło wypatrzeć w scenie po napisach poprzedniego filmu. Lord i Miller wypowiedzieli się nieco na temat Człowieka Pająka z przyszłości.

Spider-Man 2099 nie jest naczelnym czarnym charakterem tego filmu, ale można powiedzieć, że jest on swego rodzaju antagonistą dla Milesa. Chodzi o to, że obaj uważają, że to, co robią, jest jak najbardziej w słusznej sprawie.

Sprawdź też: Czy „Avatar 3” powstanie? Co wiemy o kolejnym filmie Jamesa Camerona? Fabuła, bohaterowie, data premiery

W dalszej części wypowiedzi producenci animacji potwierdzili, że na stanowisku głównego villaina w „Poprzez Multiwersum” obsadzony został bohater o pseudonimie Spot (Jason Schwartzman). Bohater ten nie należy do grona najpopularniejszych przeciwników Pajączka w komiksach, lecz z racji jego umiejętności podróżowania między wymiarami, postać ta wydała się im idealnym wyborem do animacji.

Złoczyńcy są najlepsi, gdy odzwierciedlają podróże bohatera - to coś w rodzaju mrocznego lustra protagonisty. Spot wpisuje się w ten schemat. Chce być widziany jako pełnoprawny. Jest gościem z głupkowatym kostiumem, który nie jest postrzegany jako czołowy wróg Spider-Mana, ale jak każdy z nas, chce być traktowany poważnie.

Co czeka na Milesa Moralesa? Fabuła filmu „Poprzez Multiwersum”. Nowy plakat

zdjecie-z-filmu-spider-man-poprzez-multiwersum.jpg

Przy poprzednich okazjach mogliśmy dowiedzieć się o tym, że Moralesa i spółkę w nowym filmie czekać będzie aż sześć odmiennych stylistycznie uniwersów (w tym Ziemia 50101/Mubattan czy Nueva York ze świata Spider-Mana 2099). Ponadto liczba rozmaitych wariantów bohaterów znanych z komiksów w „Poprzez Multiwersum” ma oscylować w granicach ok. 240. Co jednak z samym protagonistą? Jak tym razem wybrzmi hasło „z wielką mocą wiąże się...”(sami wiecie co)

Miles dorasta, próbuje dowiedzieć się, jak daleko w świat może się zapuścić, rozwinąć skrzydła i opuścić gniazdo. Z drugiej strony czuje się też zakorzeniony w swoim domu i rodzinie. To ten nastoletni etap życia, w którym zastanawiasz się, jak możesz być swoją własną osobą, ale też nie stracić tego, skąd pochodzisz.

Może zainteresuje Cię: Kolejna część „Piratów z Karaibów” jest blisko. Projekt z Margot Robbie cały czas w grze. Co z powrotem Deppa?

Na podróż ze Spider-Manem „Poprzez Multiwersum” będziemy mogli udać się 2 czerwca 2023 roku. Miller i Lord sporządzili scenariusz do filmu wraz z Davidem Callahamem („Niezniszczalni”). Na stanowisku reżyserów ponownie znaleźli się Joaquim Dos Santos, Kemp Powers oraz Justin K. Thompson

spider-man uniwersum plakat-min.jpg

Źródło: EW / Zdj. Sony Pictures