Co dalej po „Uciekaj!” i „To my”? Pierwsza zapowiedź kolejnego dreszczowca Jordana Peele’a

Universal Pictures udostępniło w sieci krótką zajawkę następnego filmu grozy w reżyserii Jordana Peele'a, celebrowanego reżysera takich obrazów jak „Uciekaj!”, czy „To my”. Z nowego materiału dowiedzieliśmy się, kiedy zadebiutuje pierwszy zwiastun.  

W teaserze opublikowanym przez wytwórnię zobaczyliśmy przede wszystkim fragmenty dwóch wcześniejszych widowisk reżysera zmontowane z trzema ujęciami z kolejnego filmu, zatytułowanego „Nope”. Pierwszą pełnoprawną zapowiedź nowego przedsięwzięcia Peele'a zaplanowano na najbliższą niedzielę

Szczegóły na temat fabuły „Nope” cały czas objęte są ścisłą tajemnicą. Wiemy, że Peele jest zarówno reżyserem, jak i scenarzystą oraz jednym z producentów filmu. Z jednego z wywiadów z twórcą „To my” dowiedzieliśmy się też, że „Nope” będzie kolejnym horrorem Peele'a, który poruszy istotne problemy społeczne, aczkolwiek tym razem głównym tematem nie będzie rasa. Sfilmowaniem „Nope” zajął się operator Hoyte van Hoytema, częsty współpracownik Christophera Nolana (obaj artyści pracowali z sobą między innymi na planie „Tenet” i „Dunkierki”). Na ekranie pojawią się Steven Yeun („Minari”), Keke Palmer Daniel Kaluuya. Premierę zaplanowano na 22 lipca tego roku. 

Zdj. Universal