Co nowego na 4K UHD? – „Diuna”, „Wilk z Wall Street”, „Nie oddychaj 2” i inne

Ostatni tydzień wypełniony był po brzegi nowymi oficjalnymi zapowiedziami premier kolejnych wydań 4K UHD oraz masą preorderów z całego świata. Wśród nich znalazły się między innymi pierwsze zapowiedzi kinowych nowości takich jak „Diuna” oraz „Nie czas umierać”. Nie zabrakło też wydań z polską wersją językową. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Wilk z Wall Street” w grudniu na 4K UHD. Będzie steelbook

Przegląd oficjalnych zapowiedzi z amerykańskiego podwórka zacznijmy od wytwórni Paramount Pictures, która potwierdziła, że na 14 grudnia przygotowuje wydanie 4K UHD z filmem „Wilk z Wall Street”. Produkcja Martina Scorsese, której gwiazdą jest Leonardo DiCaprio, doczeka się nowego transferu w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision. Wrażenia dźwiękowe zapewni nam oryginalna ścieżka w formacie DTS-HD Master Audio 5.1. Oprócz standardowego wydania w plastikowym opakowaniu zapowiedziano też premierę steelbooka. Preorder na standardowe wydanie pojawił się w sklepie Amazon. Steelbooka w swojej ofercie ma już Hdmoviesource.

„Wilk z Wall Street” steelbook 4K UHD

„Nie oddychaj 2” i „Final Fantasy: Wojna dusz” od Sony na 4K UHD

Domowy oddział wytwórni Sony Pictures potwierdził z kolei, że 26 października możemy spodziewać się premiery wydań 4K UHD z filmem „Nie oddychaj 2”. Produkcja, której gwiazdą jest Stephen Lang, doczeka się transferu z systemem obrazu HDR10. W przypadku dźwięku możemy liczyć na format Dolby Atmos. Zbieranie zamówień na wydanie rozpoczęły sklepy: Target, Amazon, Hdmoviesource.

Sony zapowiedziało też premierę wydania 4K UHD z jednym z katalogowych tytułów. Na 16 listopada zaplanowano premierę edycji Ultra HD Blu-ray z produkcją „Final Fantasy: Wojna dusz”, która w tym roku obchodzi 20. rocznicę kinowego debiutu. O doznania audiowizualne zadbają w tym wypadku również Dolby Atmos oraz obraz z systemem HDR10. W przypadku tego tytułu możemy liczyć na polską wersję językową na płycie w postaci napisów. Preorder na wydanie pojawił się ostatnio w sklepach: Target, Hdmoviesoure i Amazon.

„Nie oddychaj 2” wydanie 4K UHD Final Fantasy: Wojna dusz wydanie 4K UHD

„Mad Max Antologia” na 4K UHD w steelbookach

Studio Warner Bros. zapowiedziało na 2 listopada premierę wydań 4K UHD z filmami „Mad Max 2” oraz „Mad Max pod Kopułą Gromu”. Na płytach znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Tego samego dnia swoją premierę będzie miało zbiorcze wydanie zbierające wszystkie cztery z dotychczasowych filmów serii. Obok standardowych wydań pojawią się też steelbooki. Preordery pojawiły się już w sklepach: „Mad Max 2” (Target, Amazon, Best Buy, Hdmoviesource) oraz „Mad Max pod Kopułą Gromu” (Target, Amazon, Best Buy, Hdmoviesource), „Mad Max Antologia” (Target, Amazon, Hdmoviesource). Steelbooki: „Mad Max 2” (Hdmoviesource) oraz „Mad Max pod Kopułą Gromu” (Hdmoviesource).

„Mad Max pod Kopułą Gromu” steelbook 4K UHD

Pozostając w temacie studia Warner Bros., wspomnijmy o zapowiedzianej na 9 listopada premierze wydań 4K UHD z animowanym filmem „Batman: Rok pierwszy”. Produkcja dostępna będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10 oraz ścieżką dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 5.1. Preorder wystartował w sklepach: Amazon, Hdmoviesource.

 „Batman: Rok pierwszy” wydanie 4K UHD

„Czerwone trzewiki” i „Przełęcz ocalonych” na 4K UHD

Wspomnijmy jeszcze, że swoje grudniowe zapowiedzi opublikował w ostatnich dniach Criterion. Od momentu wejścia na rynek wydań 4K UHD amerykański dystrybutor nie zwalnia tempa i na ostatni miesiąc tego roku przygotował premierę edycji Ultra HD Blu-ray z filmem „Czerwone trzewiki” (1948). Wydanie będzie bazowało na odrestaurowanym transferze z 2009 roku wzbogaconym o system Dolby Vision. Ścieżka dźwiękowa otrzyma format LPCM Mono. Wydanie pojawiło się w sklepach: Amazon, Hdmoviesource. Dodajmy do tego, że na 2 listopada zapowiedziany został w sklepach steelbook 4K UHD z filmem „Przełęcz ocalonych” (Hdmoviesource, Best Buy).

„Przełęcz ocalonych” steelbook 4K UHD

Zapowiedzi kinowych premier na 4K UHD

Na pozostałe preordery z amerykańskiego rynku złożyły się: „Free Guy” (wydanie w steelbooku), „Inwazja porywaczy ciał” (Target, Amazon), „Nie czas umierać” (Hdmoviesource), „Wszyscy święci New Jersey” (Hdmoviesource), „Drogi Evanie Hansenie” (Hdmoviesource), „Martwe zło” Groovy Collection (Hdmoviesource) oraz „Venom 2: Carnage” (Hdmoviesource).

Swoje preordery na standardowe wydanie z filmem „Kto wrobił królika Rogera?” dorzuciły sklepy Best Buy i Amazon.

Free Guy steelbook 4K UHD

„Free Guy” w steelbooku w Wielkiej Brytanii

Na brytyjskim rynku pojawiły się preordery na wydania z filmami „Gość”, „Diuna”, „Prawdziwy romans”, „Free Guy” (w steelbooku). Amazon dorzucił do tego swoje preordery na wydania z filmami „Venom”, „Reminiscencja”, kolekcję Potworów Universala, steelbooka z „The Transformers.

Prawdziwy romans wydanie 4K UHD Diuna wydanie 4K UHD

„Diuna” z 2021 roku w steelbooku w Europie i inne wydania

Na innych europejskich rynkach najwięcej działo się we Francji, gdzie pojawiły się preordery na następujące wydania: „Diuna” (w steelbooku), „Reminiscencja”, pakiet „Mission Impossible, pakiet „Transformers, trylogię Snydera, „Final Fantasy: Wojna dusz”, „Old”, „Dom przy cmentarzu”, pakiet „Resident Evil” w steelbooku, „Krzyk”, „Dziesięcioro przykazań”, „Terminator 2” w trzech wydaniach: steelbooku, edycja z imitacją czaszki i edycja z płytą winylową.

Tymczasem w Hiszpanii pojawiły się zapowiedzi standardowych wydań i steelbooków z filmami „Diuna” (wydanie standardowe, steelbook) i „Krzyk” (wydanie standardowe, steelbook). Włosi dorzucili do tego swoje preordery na „Szybkich i wściekłych 9” (steelbook).

W Niemczech tamtejszy Amazon uruchomił swoje preordery na: pakiet „Szybkich i wściekłych” oraz wydania z produkcjami: „Diuna”, „Free Guy” (Media Markt), „Godzilla”, „Westworld” sezon 3, Kosmiczny mecz”, „Działa Nawarony” (PL).

Pojawiły się też zapowiedzi specjalnego wydania z filmem „Spirala: Nowy rozdział serii Piła” (Amazon, Media Markt) i standardowa edycja (Amazon, Media Markt).

Diuna 2021 Szybcy i Wściekli 9 steelbook

Legion samobójców. The Suicide Squad” i Kosmiczny mecz: Nowa era” na 4K UHD w Polsce

Na koniec przenieśmy się jeszcze na polskie podwórko, gdzie również nie zabrakło zapowiedzi. Jak już informowaliśmy, w listopadowych zapowiedziach od dystrybutora Galapagos znajdą się dwa wydania 4K UHD. Już 3 listopada swoją premierę będą miały wydania z filmem „Legion samobójców. The Suicide Squad” wyreżyserowanym przez Jamesa Gunna. Produkcja dostępna będzie w Polsce na 4K UHD w standardowym opakowaniu oraz steelbooku.

Tydzień później swoją premierę będzie miało wydanie 4K UHD z filmem „Kosmiczny mecz: Nowa era”, którego gwiazdą jest LeBron James. W tym wypadku możemy liczyć na standardową edycję.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. / Paramount Pictures / 20th Century Studios