Co nowego na 4K UHD? – „Eternals”, „Mściciel”, „RoboCop”, „Spider-Man: Bez drogi do domu”

Ostatni tydzień przyniósł sporo oficjalnych zapowiedzi nadchodzących wydań 4K UHD zarówno z klasykami kina, jak i nowościami goszczącymi niedawno na dużym ekranie. Zapowiedziano też kilka kolejnych steelbooków z takimi produkcjami jak „Spider-Man: Bez drogi do domu” oraz „Eternals”. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Nasze magiczne Encanto” i „Eternals” w lutym na 4K UHD

W ostatnim tygodniu domowy oddział studia Disney ujawnił dwie zapowiedzi z nadchodzącymi premierami, które doczekają się wydań 4K UHD. Pierwsza z nich to animacja „Nasze magiczne Encanto” goszcząca jeszcze na ekranach amerykańskich kin. Produkcja trafi na płyty Ultra HD Blu-ray już 8 lutego i doczeka się obrazu w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10 oraz dźwięku Dolby Atmos. Wśród zapowiedzianych edycji znalazła się tylko standardowa wersja w plastikowym opakowaniu. Preorder pojawił się w sklepie: Hdmoviesource.

Druga z premier to superbohaterskie widowisko Marvela pod tytułem „Eternals”. Produkcja wyreżyserowana przez Chloé Zhao trafi na fizyczne nośniki 15 lutego i otrzyma trzy edycje na nośniku Ultra HD Blu-ray. Oprócz standardowego wydania w plastikowym opakowaniu do sprzedaży trafią także trzy edycje specjalne. Pierwsza z nich ukaże się na wyłączność sklepu Target, druga, czyli limitowany steelbook dostępny będzie w ofercie sklepu Best Buy, a trzecia pojawi się na wyłączność w sieci Walmart, ale w tym wypadku będzie to standardowe wydanie wzbogacone o specjalny gadżet w postaci limitowanej przypinki. W przypadku technicznych aspektów samego filmu możemy liczyć na obraz z systemem HDR10 oraz dźwięk w formacie Dolby Atmos. Standardowe wydanie pojawiło się już w ofercie sklepów: Amazon, Best Buy, Hdmoviesource. Steelbook pojawił się w ofercie sklepów Best Buy i Hdmoviesource.

Nasze magiczne Encanto wydanie 4K UHD Eternals wydanie 4K UHD

„Ostatni walc” i „W kręgu zła” od Criteriona na 4K UHD

Amerykański dystrybutor Criterion ujawnił swoje premiery na marzec i znalazły się wśród nich dwie pozycje, które doczekają się wydania 4K UHD. Pierwsza z nich to „Ostatni walc” będąca nagraniem pamiętnego koncertu amerykańskiej grupy rockowej The Band, który odbył się w amerykańskie Święto Dziękczynienia, 25 listopada 1976 roku, w Winterland Ballroom w San Francisco. Wydanie pojawiło się już w katalogach sklepów: Amazon, Hdmoviesource. Druga produkcja, która otrzyma wersję w rozdzielczości 4K, to francuski dramat kryminalny „W kręgu zła” z 1970 roku wyreżyserowany przez Jean-Pierre’a Melville’a, w którym zagrali: Alain Delon, Bourvil, Gian Maria Volontè oraz Yves Montand. Obydwa tytuły doczekają się obrazu wzbogaconego o system Dolby Vision. Pierwszy z nich trafi do sprzedaży 29 marca, a drugi zadebiutuje już 15 marca. Wydanie pojawiło się w sklepie: Hdmoviesource.

Ostatni walc wydanie 4K UHD W kręgu zła wydanie 4K UHD

Marcowe zapowiedzi od Arrow Video

Swoje marcowe premiery ujawniło też amerykańskie Arrow Video. Wśród jego zapowiedzi znalazły się trzy tytuły, które otrzymają wydanie Ultra HD Blu-ray. Edycji na krążku 4K UHD doczekają się filmy „RoboCop”, który dostępny będzie w kartonowym boksie oraz steelbooku, „Frankenstein”, który doczeka się standardowej edycji oraz wydania w metalowym opakowaniu, a także „Amerykański wilkołak w Londynie”, który trafi do sprzedaży w limitowanym wydaniu i edycji z kolekcjonerską figurką.

robocop wydanie 4k uhd

„Mściciel” i „The Sword and the Sorcerer” w 2022 roku na 4K UHD

Fanów klasycznych westernów ucieszy z kolei najnowsza zapowiedź od dystrybutora Kino Lorber, który na początek 2022 roku zaplanował premierę edycji 4K UHD z filmem „Mściciel” z 1973 roku, w którym zagrał Clint Eastwood. Produkcja doczeka się obrazu w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Dodajmy, że na 15 marca premierę wydania 4K UHD z filmem „The Sword and the Sorcerer” z 1982 roku zapowiedział Scream Factory. Film doczeka się wersji z systemem HDR10. Preorder uruchomiły sklepy: Target, Hdmoviesource.

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się: „Dotyk zła”, „Pluję na twój grób”, „Pogromcy duchów. Dziedzictwo”, „Sing 2” oraz „Phenomena”. Pojawiły się też pierwsze zapowiedzi na standardowe wydanie (Amazon, Hdmoviesource) i steelbooka z filmem „Spider-Man: Bez drogi do domu”.

msciciel wydanie 4K UHD The Sword and the Sorcerer wydanie 4K UHD

Eternals” i „Spider-Man: Bez drogi do domu” w steelbookach 4K UHD

Na brytyjskim rynku również pojawiły się zapowiedzi wydań 4K UHD z filmem „Eternals” i uruchomiono przedsprzedaż standardowej edycji oraz limitowanego steelbooka. Premierę zapowiedziano na 7 lutego.

Z okazji kinowej premiery filmu „Spider-Man: Bez drogi do domu” na brytyjskim rynku rozpoczęto zbieranie zamówień na wydania 4K UHD z nową produkcją z Tomem Hollandem w roli głównej. Nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów na temat specyfikacji płyty, ale możemy być pewni, że otrzymamy obraz w rozdzielczości 4K wzbogacony systemem obrazu HDR oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Obok standardowej edycji w ofercie brytyjskich sklepów pojawiło się też zbiorcze wydanie z całą trylogią. Sklep Zavvi dorzucił do tego preorder na steelbooka, a Amazon zaczął zbierać zamówienia na swoją wersję metalowej edycji.

Spider-Man: Bez drogi do domu steelbook 4k uhd eternals steelbook 4k uhd

Premiery Arrow na brytyjskim rynku

Wspomniane premiery marca od Arrow doczekały się też zapowiedzi na brytyjskim rynku. W ofercie sklepu Zavvi pojawiły się już preordery na wydania z filmami: „RoboCop” (wydanie w boksie, steelbook), „Frankenstein” (wydanie standardowe, steelbook) oraz „Amerykański wilkołak w Londynie” (wydanie w boksie). Na pozostałe zapowiedzi z Wielkiej Brytanii złożył się jeszcze preorder na tamtejsze wydanie 4K UHD z filmem „Służący”.

robocop steelbook 4K UHD frankenstein steelbook 4K UHD

„Eternals” i inne premiery w pozostałych krajach Europy

Na pozostałych rynkach europejskich Hiszpanie doczekali się zapowiedzi wydań 4K UHD z filmami „Eternals” (edycja standardowa, steelbook), „Nie czas umierać” (edycja standardowa, steelbook), Włosi zapowiedzieli swoje edycje z filmem „Cry Macho” i steelbooka ze wspomnianym widowiskiem MarvelaFrancuzi dorzucili do tego swoje preordery na filmy „Cry Macho”, „Spider-Man: Bez drogi do domu”, „Resident Evil: Witajcie w Raccoon City”, „Eternals” i „Ucieczka z Los Angeles”.

Na niemieckim rynku w tym czasie pojawiły się zapowiedzi tamtejszych wydań 4K UHD z filmami „355”, „Moonfall”, Eternals” w steelbooku, „Spider-Man: Bez drogi do domu” w edycji standardowej i steelbooku, The Sadness” w limitowanej wersji, „Nagi instynkt”, „Skowyt”, „Lucy” w mediabooku (wersja A i wersja B).

 Nie czas umierać steelbook 4K UHD Spider-Man: Bez drogi do domu steelbook 4K UHD

Dystrybutor wymieni płytę w steelbooku 4K UHD z filmem „Terminator 2: Dzień sądu

W kontekście polskiego podwórka nie doczekaliśmy się w zeszłym tygodniu żadnych informacji na temat zbliżających się premier, ale warto odnotować, że klienci, którzy zakupili steelbooka z płytą 4K UHD HDR z filmem „Terminator 2: Dzień sądu” mogą liczyć na wymianę błędnie opisanej płyty Blu-ray z wersją rozszerzoną. Więcej o tej sprawie pisaliśmy już w artykule: Będzie wymiana płyty w steelbooku 4K UHD z filmem „Terminator 2: Dzień sądu”.

terminator 2 steelbook 4K UHD

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Disney / Orion Pictures / MGM / Universal Pictures / Sony Pictures