Co nowego na 4K UHD? – „Forrest Gump”, „Trzy kolory”, „Szybcy i martwi” i inne

Ostatnie dni obfitowały w sporo oficjalnych zapowiedzi nadciągających wydań 4K UHD, a wśród ogłoszonych premier znalazły się kinowe nowości, jak i kultowe klasyki. Powody do radości będą mieli także fani polskiego kina. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Bodyguard i żona zawodowca” i „Obecność: Na rozkaz diabła” na 4K UHD

Kończący się tydzień przyniósł sporo nowych komunikatów na temat zbliżających się premier wydań 4K UHD zarówno w kontekście nowości kinowych, jak i klasycznych produkcji sprzed lat. Zacznijmy od produkcji, które cały czas można jeszcze oglądać na dużym ekranie.

Na 17 sierpnia wytwórnia Lionsgate zapowiedziała premierę wydań 4K UHD z komedią akcji „Bodyguard i żona zawodowca”, którego gwiazdami są Ryan Reynolds, Salma Hayek i Samuel L. Jackson. Na płycie znajdzie się obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. W przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format Dolby Atmos. Obok standardowego wydania dostępnego na Hdmoviesource, Amazon, Best Buy, pojawiły się także dwa limitowane steelbooki (wersja 1: Hdmoviesource i Best Buy) i (wersja 2: Hdmoviesource i Best Buy).

Drugą z nowości filmowych, która już w sierpniu trafi na płyty 4K UHD, będzie horror „Obecność: Na rozkaz diabła”. Premierę produkcji zapowiedziano na 24 sierpnia, a na płycie ma być obecny system obrazu HDR10 i ścieżka dźwiękowa Dolby Atmos. Preordery pojawiły się w sklepach Hdmoviesource, Amazon, Target.

81D9vxpSqRS._SL1500_.jpg 61MXY2RCXOS._SL1500_.jpg

Wszystkie części „Halloween”, Cośi „Służący” na 4K UHD we wrześniu

Na końcówkę września amerykański dystrybutor Scream Factory zapowiedział premierę wydań 4K UHD z pięcioma odsłonami horrorowej serii „Halloween”. Wszystkie odsłony trafią na płyty 28 września, a na płytach znajdą się nowe remastery z systemem Dolby Vision i dźwiękiem Dolby Atmos. Preordery pojawił się już w sklepach: „Halloween” (Hdmoviesource, Amazon, Target), „Halloween 2” (Hdmoviesource, Amazon, Target), „Halloween 3: Sezon czarownic” (Hdmoviesource, Amazon, Target), „Halloween 4: Powrót Michaela Myersa” (Hdmoviesource, Amazon, Target) i „Halloween 5: Zemsta Michaela Myersa” (Hdmoviesource, Amazon, Target).

Już 7 września swoją premierę będą miały natomiast wydania 4K UHD z legendarnym horrorem „Coś” w reżyserii Johna Carpentera. Na płycie znajdzie się odrestaurowany obraz bazujący na oryginalnych negatywach z systemem HDR10 oraz ścieżka dźwiękowa w formacie DTS:X. W ofercie pojawi się zarówno standardowe wydanie w plastikowym opakowaniu (Hdmoviesource), jak i steelbook.

Na 20 września dystrybutor Studio Canal zapowiedział premierę wydania 4K UHD z filmem „Służący” z 1963 roku wyreżyserowanym przez Josepha Loseya. Produkcja, której gwiazdami są Dirk Bogarde, Sarah Miles, Wendy Craig i James Fox, doczeka się obrazu z systemem Dolby Vision.

91OXR6YHKWS._SL1500_.jpg 917gh4NjiiS._SL1500_.jpg

Premiera klasycznych „Star Treków” na 4K UHD potwierdzona

We wrześniu tego roku na płytach 4K UHD zadebiutują także klasyczne filmy z serii „Star Trek”. Studio Paramount Pictures potwierdziło, że 7 września w sklepach pojawi się pakiet, w skład którego będą wchodziły filmy: „Star Trek” (1979), „Star Trek II: Gniew Khana” (1982), „Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka” (1984) oraz „Star Trek IV: Powrót na Ziemię” (1986). Wszystkie cztery filmy otrzymały nowy remaster, który został wyposażony w system obrazu Dolby Vision. Zamówienia można składać na (Target, Hdmoviesource i Amazon).

Szybcy i wściekli 9” na 4K UHD pod koniec września

Dodajmy, że nieoficjalne informacje zapowiadają datę premiery wydań 4K UHD z filmem „Szybcy i wściekli 9” na 21 września. Na 7 września studio Universal przygotowuje wydania z filmami „Vertigo” oraz „Okno na podwórze”, a na 14 września – z animacją „Rodzinka rządzi”. Studio Warner Bros. z kolei na 2 listopada planuje premierę wydań 4K UHD z trylogią „Mad Maksa”.

Amerykańskie sklepy dorzuciły do tego swoje preordery na standardowe wydanie 4K UHD z filmem „The Transformers: The Movie” (HdmoviesourceAmazon i Target) oraz steelbooka (Best Buy i Amazon).

812gCFap-XS._SL1500_.jpg

„Forrest Gump” w nowym steelbooku i „Okno na podwórze” z polską wersją

Na brytyjskim rynku pojawiła się zapowiedź steelbooka z horrorem „Piła”. Amazon dorzucił przy okazji do swojej oferty wydanie 4K UHD z najnowszym rozdziałem serii, czyli filmem „Spirala: Nowy rozdział serii Piła”. W brytyjskich sklepach pojawiła się też zapowiedź tamtejszego pakietu 4K UHD z filmami „Star Trek” (premiera 6 września).

Zavvi uruchomiło z kolei preordery na steelbooki z filmami „Okno na podwórze” (polska wersja językowa) i „Forrest Gump”. Nie mogło zabraknąć także kolejnych preorderów na animacje Disneya: „Zaplątani” (premiera 16 sierpnia) i „Ralph Demolka” (premiera 23 sierpnia).

„Pitch Black”, „Szybcy i martwi” oraz „Seks, kłamstwa i kasety wideo” na 4K UHD

Na pozostałych rynkach europejskich najwięcej działo się we Francji, gdzie pojawiły się zapowiedzi steelbooków 4K UHD z filmami „Donnie Darko” i „Skowyt” (premiera 27 października). W przypadku standardowych wydań uruchomiono preordery na: „Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms”, „Nikt” i pakiet „Star Treka”. Zapowiedziano także premiery wydań 4K UHD z takimi filmami jak „Pitch Black”, „Szybcy i martwi” (premiera 5 października) oraz „Seks, kłamstwa i kasety wideo” (premiera 19 października).

61-xSbPRZeS._AC_SL1000_.jpg 61SV4sh719S._AC_SL1000_.jpg

„Trzy kolory” Kieślowskiego na 4K UHD i „Coś” w steelbooku

Na osobny akapit zasługuje informacja o zbliżającej się premierze wydania 4K UHD z filmową serią „Trzy kolory” wyreżyserowaną przez Krzysztofa Kieślowskiego. Francuski sklep zapowiedział, że debiutancka edycja Ultra HD Blu-ray trafi do sprzedaży już 2 listopada 2021 roku.

Na niemieckim rynku pojawiła się zapowiedź limitowanego mediabooka z filmem „Na noże”, steelbooka z produkcją „Godzilla kontra Kong” oraz wydań z horrorem „Coś” (standardowa edycja i steelbook). Hiszpanie w tym czasie zapowiedzieli na 22 października premierę swojego wydania 4K UHD z filmem „Szybcy i wściekli 9”.

s03xa90l.jpg

W tym tygodniu ponownie zabrakło informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Sony Pictures / Paramount Pictures / Warner Bros.