Co nowego na 4K UHD? – „Gra o tron”, „Hobbit” i inne

Ostatni tydzień przyniósł w końcu zapowiedzi 4K UHD z polskiego podwórka. Dowiedzieliśmy się między innymi o premierze wszystkich sezonów serialu „Gra o tron”, a na zagranicznych rynkach pojawiły się kolejne preordery na trylogie „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”. Nie zabrakło też zapowiedzi innych produkcji, z któych niektóre doczekają się między innymi steelbooków. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Zakładnik” i „Blade” w grudniu na 4K UHD

Studio Paramount Pictures oficjalnie potwierdziło, że 8 grudnia w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z filmem pod tytułem „Zakładnik” w reżyserii Michaela Manna, w którym główne role zagrali Tom Cruise, Jamie Foxx, Jada Pinkett Smith, Eddie Diaz i Mark Ruffalo. Na płycie znajdzie się nowy remaster powstający pod nadzorem samego reżysera. Obraz zostanie zaprezentowany w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Preorder na wydanie wystartował już na Amazon i Hdmoviesource.

Studio Warner Bros. na 1 grudnia zapowiedziało z kolei amerykańską premierę wydania 4K UHD z filmem pod tytułem „Blade”, w którym popularnego łowcę wampirów zagrał Wesley Snipes. Na płycie pojawi się nowy remaster w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10+, a jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową, to możemy liczyć na format Dolby Atmos. Obok standardowego wydania w plastikowym opakowaniu (Best Buy, Hdmoviesource), do sprzedaży trafi także steelbook (Hdmoviesource).

„Ran” Akiry Kurosawy i „Bękarty wojny” Tarantino na początku 2021 roku na 4K UHD?

Dodajmy też, że dystrybutor RLJ Entertainment potwierdził, że 6 października swoją premierę będzie miał steelbook 4K UHD z nowym filmem Davida Ayera pod tytułem „The Tax Collector”. Na pozostałe zapowiedzi złożyły się preordery na steelbooki z filmami „Forrest Gump” (Best Buy, Hdmoviesource), „Bumblebee” (Best Buy, Hdmoviesource), „Grease” (Best Buy), „Książę w Nowym Jorku” (Target, Best Buy), „Leon zawodowiec” (Best Buy) oraz kolekcjonerkę z horrorem „Wstrząsy” (Target.com).

Z niepotwierdzonych jeszcze przecieków dowiedzieliśmy się natomiast, że StudioCanal przygotowuje wydanie 4K UHD z filmem „Ran” Akiry Kurosawy. Premiera planowana jest na początek 2021 roku. Na pierwsze miesiące przyszłego roku studio Universal Pictures planuje z kolei premierę wydania 4K UHD z produkcją „Bękarty wojny”.

tnje4phu.jpg

„Niepamięć” oraz „Halloween” w steelbookach

Na brytyjskim rynku sklep Zavvi.com przygotował kolejne preordery na kolekcjonerskie steelbooki. Tym razem padło na produkcje „Niepamięć” oraz „Halloween”. Na film z Tomem Cruise'em zamówienia wystartowały w sobotę, a na kultowy horror z 1978 roku ruszą w najbliższy poniedziałek przed godziną 19:00. Brytyjczycy doczekali się też swoich preorderów na wydanie 4K UHD z filmem „Requiem dla snu”, które trafi do sprzedaży 30 listopada.

  12705873-8224804642866525.jpg

„Władca Pierścieni” i „Hobbit” w rozszerzonych wersjach na 4K UHD

W poprzednim tygodniu niewiele działo się w kwestii preorderów na europejskich Amazonach, ale warto wspomnieć, że pojawiły się kolejne informacje potwierdzające tegoroczną premierę wydań 4K UHD z trylogiami „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. We Francji datę premiery wyznaczono na 2 grudnia, a w Niemczech – na 3 grudnia. Preorder zapowiadający, że obydwie trylogie doczekają się rozszerzonych wersji na 4K UHD wystartował w sklepie jpc.de („Władca Pierścieni” i „Hobbit”). Jak na razie polska data premiery nie jest znana, ale możemy zakładać, że również doczekamy się „Władcy pierścieni” i „Hobbita” jeszcze przed końcem 2020 roku.

Dodajmy, że Francuzi na 28 października zapowiedzieli premierę swojego steelbooka 4K UHD z filmem „300”, a Hiszpanie na 6 listopada zapowiedzieli metalową edycję z produkcją „American Gangster”. Niemieckie sklepy Saturn i Media Markt dorzuciły do tego pierwsze zapowiedzi na przyszły rok. Na 28 stycznia zapowiedziano premierę horroru „The Witch Next Door” (Saturn, Media Markt), a na 12 marca – „The Mortuary Collection” (Saturn, Media Markt).

 5051890322586.jpg 5051890322593.jpg

„V jak Vendetta”, „Gra o tron” i „Scooby-Doo!” na 4K UHD w Polsce

Po kilku tygodniach przerwy doczekaliśmy się także zapowiedzi wydań 4K UHD na polskim rynku. Swoje listopadowe premiery ujawnił Galapagos, który przygotował cztery wydania 4K UHD na ten miesiąc. Fanów komiksowych adaptacji ucieszy fakt premiery filmu „V jak Vendetta”, w którym główne role zagrali Hugo Weaving i Natalie Portman, miłośnicy „Gry o tron” będą mogli natomiast skompletować wszystkie sezony serialu w rozdzielczości 4K i to w dwóch edycjach do wyboru (standardowej edycji i steelbookach), a dla fanów animacji Galapagos przygotował nowe przygody Scoobiego.

Lista premier na 4K UHD:

12 listopada

kolekcja-gra-o-tron-sezony-1-8-deluxe-edition.jpg

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. / HBO