Co nowego na 4K UHD? – Klasyki z polską wersją, „Ptaki Nocy” i inne

Co wydarzyło się na rynku wydań 4K UHD w ciągu ostatniego tygodnia? Mimo że świat nośnika Ultra HD wyraźnie zwolnił, to nie zabrakło kolejnych oficjalnych zapowiedzi od dystrybutorów oraz nowych pre-orderów, w tym także tych na steelbooki i kolekcjonerskie wydania. Sprawdźcie wszystkie nowości, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Ptaki Nocy” kolejnym filmem Warnera z HDR10+

Studio Warner Bros. poinformowało w końcu w oficjalnym komunikacie, że 12 maja w USA zadebiutują wydania 4K UHD z filmem „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)”, w którym główne role zagrali Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Pérez i Ewan McGregor.

Ujawniona specyfikacja potwierdziła wcześniejsze przecieki sugerujące, że na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemami HDR10+ i Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Pre-order na wydanie wystartował już na Amazon.com. Obok standardowego wydania w ofercie dostępny będzie też limitowany steelbook 4K UHD od sklepu BestBuy.com oraz limitowane wydanie dostępne na Target.com.

Sześć klasyków od Columbia Pictures z polską wersją?

Najgłośniejszą zapowiedzią tego tygodnia było jednak kolekcjonerskie wydanie 4K UHD z sześcioma klasycznymi produkcjami wytwórni Columbia Pictures.

Zbiorcza edycja z takimi produkcjami jak: „Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę”, „Gandhi”, „Jerry Maguire”, „Lawrence z Arabii”, „Ich własna liga” i „Pan Smith jedzie do Waszyngtonu” zadebiutuje w sprzedaży 16 czerwca.

Dla wszystkich tytułów będzie to debiut na nośniku 4K UHD, a specyfikacja wydania ze sklepu Amazon.com ujawnia, że na płytach znajdziemy polską wersję językową w postaci napisów, ale póki co nie doprecyzowano, czy dotyczy to wszystkich filmów znajdujących się w pakiecie, czy tylko niektórych z nich. Pre-ordery na wydanie ruszyły także w sklepach Target i Hdmoviesource.

„Niewidzialny człowiek”, „Bloodshot” i „Sherlock Holmes” z oficjalnymi okładkami

Na amerykańskim Amazonie w tym czasie pojawił się w końcu pre-order na wydanie 4K UHD z niskobudżetowym slasherem „Maniak” z 1980 roku (premiera 26 maja). W innych sklepach wystartował z kolei pre-order na zbiorcze wydanie 4K UHD z filmami „Gladiator” i „Braveheart”, które Universal zaplanował najpewniej na 16 czerwca: Target i Hdmoviesource. Drugi ze sklepów ujawnił przy okazji także okładkę wydania 4K UHD z horrorem „Niewidzialny człowiek”, który powinien debiutować na fizycznych nośnikach za kilka tygodni. Pojawiła się też wizualizacja okładki wydania 4K UHD z filmem „Bloodshot” (Hdmoviesource, Target i Best Buy) oraz zapowiedzianych na czerwiec wydań z filmowymi przygodami Sherlocka Holmesa – część pierwsza (TargetHdmoviesource) oraz druga (Hdmoviesource).

13073-2.jpg 13027-2.jpg

„Szczęki” na 4K UHD już 11 czerwca. Będzie steelbook

Niewiele ciągle dzieje się także na europejskim rynku, gdzie na Amazonach pojawiły się jedynie zapowiedzi wydań 4K UHD z filmem „Ptaki Nocy”: Amazon.co.uk i Amazon.fr.

Wspomnijmy jednak, że we Francji pojawiły się nowe informacje na temat wydania 4K UHD z filmem „Szczęki” w reżyserii Stevena Spielberga. Ujawniona została między innymi specyfikacja, która zdradza, że kultowa produkcja Spielberga doczeka się obrazu w rozdzielczości 4K z systemami HDR10+ i Dolby Vision oraz oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos. Obok standardowego wydania w ofercie ma pojawić się także limitowany steelbook oraz kolekcjonerskie wydanie z książeczką liczącą 44 strony. Data premiery wyznaczona została we Francji na 10 czerwca.

E5A6E203-8E6A-4427-A708-795D2F53449D.jpegPoglądowe zdjęcie amerykańskiego steelbooka.

„Ptaki Nocy” na 4K UHD oficjalnie w maju w Polsce

W Polsce doczekaliśmy się oficjalnych zapowiedzi na maj od dystrybutora Galapagos. Potwierdzona została więc między innymi premiera filmu „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)”, o której informowaliśmy tydzień temu. Najnowsze widowisko DC Comics z Margot Robbie w roli Harley Quinn zadebiutuje w Polsce już 27 maja i doczeka się standardowej edycji oraz limitowanego steelbooka na 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Universal Pictures / Columbia Pictures