Co nowego na 4K UHD? – kolejne steelbooki, Galapagos przejmuje katalog Foxa i inne

Ostatni tydzień przyniósł nam kolejną porcję preorderów i zapowiedzi wydań 4K UHD z całego świata, w tym także z Polski. Otrzymaliśmy także oficjalne potwierdzenie, że Galapagos przejął katalog filmów wytwórni 20th Century Studios i dowiedzieliśmy się od razu, jak wpłynie to na wydawanie filmów Foxa na 4K UHD na naszym rynku. Sprawdźcie wszystkie zapowiedzi i preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Django” z 1966 roku na 4K UHD

Na 27 kwietnia przyszłego roku Arrow Video zapowiedziało premierę wydań 4K UHD z westernem „Django” z 1966 roku, w którym zagrali Franco Nero, José Bódalo, Loredana Nusciak, Ángel Álvarez i Simón Arriaga. Jak na razie z ujawnionej specyfikacji dowiedzieliśmy się jedynie, że na płycie dostępny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Jeśli chodzi o dźwięk, to najpewniej doczekamy się formatu DTS-HD Master Audio Mono. W sprzedaży pojawią się dwie edycje: jedna standardowa, a druga kolekcjonerska z plakatem i pocztówkami. Preorder na drugie z wydań pojawił się już w sklepie Hdmoviesource.

12407_tn.jpg

„Batman: Soul of the Dragon” z premierą na 4K UHD w styczniu

Domowy oddział studia Warner Bros. zapowiedział natomiast na 26 stycznia 2021 roku premierę wydania 4K UHD z kolejną ze swoich animacji na bazie komisowego uniwersum DC. Produkcja pod tytułem „Batman: Soul of the Dragon” doczeka się standardowej edycji oraz wydania z figurką, które dostępne będzie w sklepie Best Buy. Na płycie obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10. W przypadku dźwięku najpewniej będziemy mogli liczyć na format DTS-HD Master Audio 5.1. Preorder na wydania pojawił się już w sklepach Hdmoviesource (edycja standardowa) i Best Buy (edycja standardowa, edycja z figurką).

6438935_sa.jpg

W ostatnich dniach Best Buy dorzucił do swojej oferty także preordery na wznowienia 4K UHD z okładkami dedykowanymi nowej konsoli PS5, o których wspominaliśmy kilka tygodni temu. W ofercie sklepu pojawiły się filmy: „Baby Driver”, „Bad Boys for Life”, „Bloodshot”, „Jumanji - pakiet”, „Piąty element”, „Boski chillout”, „Spider-Man Uniwersum”, „Underworld”, „Venom”, „Spider-Man: Daleko od domu” (polska wersja) oraz „Zombieland: Kulki w łeb” (polska wersja).

„Shazam!” w steelbooku. Rozpiska preorderów na przyszły tydzień

Na brytyjskim podwórku sklep Zavvi rozpoczął zbieranie zamówień na limitowanego steelbooka 4K UHD z filmem „Shazam!”. Premiera wydania została wyznaczona na 14 grudnia. Sklep dorzucił do tego także preorder na standardową edycję 4K UHD z filmem „Gliniarz z Beverly Hills” (premiera 30 listopada). Angielski Amazon dorzucił do tego swój preorder na wydanie 4K UHD z superbohaterskim widowiskiem „Nowi mutanci” (premiera 4 stycznia). Wracając jeszcze do sklepu Zavvi.com, możemy poinformować, że na ten tydzień przygotował on cztery preordery na steelbooki 4K UHD. Harmonogram uruchamiania możliwości składania zamówień prezentuje się następująco:

  • „Spider-Man: Homecoming” – poniedziałek około godziny 13:00
  • „Ptaki Nocy” – wtorek około godziny 13:00
  • „Blade” – piątek około godziny 13:00
  • „Spider-Man: Daleko od domu” – piątek około godziny 13:00

far_from_home_lent_1.jpg bop_1.jpg

„Tenet” i „Peninsula” na 4K UHD w Niemczech

Na pozostałych rynkach europejskich niemiecki Amazon uruchomił preorder na steelbooka 4K UHD z filmem Tenet. Przypomnijmy, że w niemieckich wydaniach znajdziemy polską wersję językową w postaci napisów oraz lektora. Premierę fizycznych wydań z najnowszym filmem Christophera Nolana zapowiedziano w Niemczech na 17 grudnia. Amazon dorzucił także swój preorder na wydanie 4K UHD z horrorem „Peninsula” (premiera 26 lutego).

71+rZV7361L._SL1200_.jpg

Preorder na „Bondy” w 4K. Galapagos przejmuje katalog Foxa. Co z wydaniami 4K?

Na polskim rynku sklepy Empik.com i Gandalf.com.pl uruchomiły preordery na polskie wydania 4K UHD z ostatnimi filmami o przygodach Jamesa Bonda. W ofercie pojawiły się już wydania 4K UHD z filmami „Casino Royale”, „Quantum of Solace”, „Skyfalli „Spectre”, w których Jamesa Bonda zagrał Daniel Craig. Wszystkie produkcje doczekają się standardowych edycji w plastikowych opakowaniach, a ich premiera została zaplanowana na 25 listopada.

Wspomnijmy też, że na kilka tygodni po tym, jak informowaliśmy, że filmy z katalogu studia 20th Century Studios zostały przejęte przez Galapagos, dystrybutor ten oficjalnie poinformował o przejęciu katalogu Imperiala. Dystrybutor zapowiedział, że będzie kontynuował sprzedaż tytułów katalogowych Foxa na 4K Ultra HD, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD, a w pierwszych miesiącach 2021 roku sukcesywnie wprowadzane zostaną nowości filmowe na nośnikach Blu-ray i DVD. Wszystko wskazuje więc na to, że możemy zapomnieć na polskim rynku o wydaniach 4K UHD z nowymi produkcjami 20th Century Studios. Disney najwyraźniej nie zamierza zmieniać swojej polityki wydawniczej na naszym rynku i przekłada dotychczasowe zwyczaje także na filmy Foxa. Na potwierdzenie swojej polityki Galapagos zapowiedział, że w styczniu będzie miała miejsce premiera filmu „Nowi mutanci”, ale doczekamy się najpewniej wyłącznie edycji DVD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. 20th Cenutry Studios / Warner Bros.