Co nowego na 4K UHD? – „Matrix”, „Ostatni pojedynek”, „Deszczowa piosenka” i inne

W ostatnim tygodniu doczekaliśmy się kolejnych oficjalnych zapowiedzi wydań 4K UHD na końcówkę tego roku i początek przyszłego. Pojawiły się też pierwsze informacje o premierach wydań z klasycznymi produkcjami, które mają pojawić się w ciągu najbliższych miesięcy. Nie zabrakło też preorderów na standardowe wydania i steelbooki. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Ostatni pojedynek” już w grudniu na 4K UHD

Domowy oddział wytwórni 20th Century Studios zapowiedział na 14 grudnia premierę wydania 4K UHD z filmem „Ostatni pojedynek”, w którym zagrali Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer i Ben Affleck. Produkcja doczeka się obrazu w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos. Preorder na wydanie pojawił się już w sklepach Best Buy i Hdmoviesource.

Pojawiły się też nieoficjalne informacje sugerujące, że już 7 grudnia do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z animacją „Ron Usterka”.

Ostatni pojedynek 4K UHD Ron Usterka wydanie 4K UHD

„Straceni chłopcy”, „Deszczowa piosenka” i inne klasyki szykowane na 2022 rok

Jeśli chodzi o inne nieoficjalne informacje na temat zbliżających się premier, to film „Nie czas umierać” ma pojawić się na płytach 21 grudnia, horror „Halloween zabija” trafi na 4K UHD 11 stycznia, a „Ostatniej nocy w Soho” ukaże się 25 stycznia. Pierwsze przecieki z obozu Warnera sugerują natomiast, że na przyszły rok studio szykuje wydania 4K UHD z filmem „Straceni chłopcy” (o wydaniu mówiło się już w maju tego roku) i musicalem „Deszczowa piosenka”. W ramach spekulacji padają też tytuły takich klasyków jak „Casablanca” i „Duch” (1982).

Nie czas umierać 4K UHD

Zapowiedzi od Shout Factory i Kino Lorber

Amerykański dystrybutor Shout Factory na początek przyszłego roku dwie kolejne premiery 4K UHD. Swoich wydań na najnowszym z nośników mają doczekać się filmy „The Message” z 1977 roku oraz „Lew pustyni” z 1981 roku. Swoje dwie zapowiedzi na 2022 rok ujawniło także Kino Lorber. Na 18 stycznia zapowiedziano debiut wydania 4K UHD z klasykiem „Pół żartem, pół serio” z Marilyn Monroe w roli głównej. Produkcja doczeka się odrestaurowanego obrazu w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Preorder ruszył już w sklepie Hdmoviesource. W pierwszych miesiącach 2022 roku Kino Lorber wypuści do sprzedaży także wydanie 4K UHD z filmem „Garsoniera” z 1960 roku.

Na pozostałe zapowiedzi z amerykańskiego podwórka złożyły się wydania 4K UHD z filmami „U progu sławy” (Amazon, Target, Hdmoviesource), „Spider-Man” trylogia, „Ptak o kryształowym upierzeniu”. Best Buy dorzucił do tego swoje preordery na steelbooka i standardowe wydanie z filmem „Miasto aniołów 2” („Szacunek”) z 1992 roku.

Pół żartem, pół serio wydanie 4K UHD U progu sławy wydanie 4K UHD

„Avengers: Czas Ultrona” i „Matrix” w steelbookach

Na brytyjskim rynku za pośrednictwem sklepu Zavvi wystartował preorder na kolejnego limitowanego steelbooka od Mondo. Wydania w metalowym opakowaniu doczekał się film „Avengers: Czas Ultrona”.

Dodajmy, że ujawniono także tytuł kolejnego filmu mającego trafić do kolekcji „Titans of Cult”. Produkcją, która otrzyma limitowanego steelbooka, będzie „Matrix” z 1999 roku. Premierę wydania zapowiedziano na 31 stycznia 2022 roku. Na płycie Ulta HD Blu-ray znajdziemy polskiego lektora oraz napisy.

Matrix steelbook 4K UHD Avengers: czas ultrona steelbook 4K UHD

„Ostatni pojedynek” i „Shang-Chi” w Europie na 4K UHD

Na pozostałych rynkach zagranicznych we Włoszech ruszyły preordery na steelbooka i standardowe wydanie z filmem „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, pojawiła się też zapowiedź tamtejszego wydania 4K UHD z filmem „Ostatni pojedynek”. Na grudzień zapowiedziano z kolei premierę zbiorczego wydania serii „Harry Potter” w steelbookach. W Hiszpanii ruszył z kolei preorder na wspomnianego steelbooka z „Matriksem” w ramach serii „Titans of Cult”.

Na preordery z niemieckiego podwórka złożyły się natomiast wydania 4K UHD z filmami: „Wzgórza mają oczy” (Media Markt, Amazon), „Drive”, „Nie oddychaj 2”, „Ostatni pojedynek” (Media Markt, Amazon), „Ostatniej nocy w Soho” (Media Markt, Amazon), również w steelbooku, „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” w steelbooku (Media Markt, Amazon).

Harry Potter kolekcja 4K UHD steelbooki

Old” w Polsce na 4K UHD

W ostatnich dniach nie zabrakło też informacji o zbliżającej się premierze kolejnego polskiego wydania na nośniku Ultra HD Blu-ray. Wśród grudniowych zapowiedzi od dystrybutora Filmostrada znalazła się jedna premiera, która doczeka się wydania na 4K UHD. Będzie to nowy thriller wyreżyserowany przez M. Night Shyamalana pod tytułem „Old”. Produkcja trafi do sklepów 2 grudnia i dostępna będzie w standardowym, plastikowym opakowaniu. Na płycie znajdziemy oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos oraz obraz wzbogacony o system Dolby Vision. Nie zabraknie oczywiście polskiego lektora i napisów.

Old wydanie 4K UHD

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Universal Pictures / Warner Bros. Disney