Co nowego na 4K UHD? – „Nie czas umierać”, „Diuna”, „Adrenalina” i inne

Ostatni tydzień przyniósł kolejne oficjalne zapowiedzi premier wydań 4K UHD z takimi nowościami jak „Nie czas umierać” oraz „Ron Usterka”. Pojawiły się też informacje o premierze wydań z filmem „Diuna” i porcji kolejnych preorderów. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Nie czas umierać” oficjalnie w grudniu na 4K UHD

Amerykański oddział studia Universal Pictures potwierdził w ostatnich dniach, że na 21 grudnia przygotowuje premierę wydań 4K UHD z filmem „Nie czas umierać”, którym Daniel Craig pożegnał się z rolą Jamesa Bonda. Produkcja zaoferuje widzom obraz z systemem Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Oprócz standardowej edycji w plastikowym opakowaniu (Amazon, Best Buy, Target, Hdmoviesource) do sprzedaży trafi też steelbook (Best Buy, Hdmoviesource) oraz limitowane wydanie z miniaturowym modelem Astona Martina (Amazon).

Nie czas umierać steelbook 4K UHD 

Animacje „Ron Usterka” i „The Spine of Night” z premierą na 4K UHD

Zgodnie z ostatnimi przeciekami ujawniono, że na 7 grudnia domowy oddział 20th Century Studios przygotowuje premierę wydania 4K UHD z animacją „Ron Usterka”. Na płycie znajdzie się obraz z systemem HDR10 oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Preorder pojawił się ostatnio w sklepie Amazon.

Z pozostałych dystrybutorów amerykańskich swoje najbliższe plany wydawnicze ujawnił RLJE Films. Na 1 lutego 2022 roku zapowiedziano premierę wydania 4K UHD z animacją „The Spine of Night”, której gwiazdami są Richard E. Grant, Lucy Lawless, Patton Oswalt i Joe Manganiello. Preorder na wydanie wystartował już w sklepie Amazon.

304915_front.jpg

„Piraci z Karaibów” w komplecie na 4K UHD

Dodajmy do tego, że z wielu zagranicznych rynków zaczynają docierać także informacje o szykowanej premierze zbiorczego wydania 4K UHD z serią „Piraci z Karaibów”. Jak na razie oficjalnie w USA studio Disney poinformowało jedynie o premierze pierwszej części. Niewykluczone, że pakiet pojawi się na amerykańskim rynku dopiero w 2022 roku.

Swój preorder na wydanie 4K UHD z filmem „Wszyscy święci New Jersey” dorzucił Target, a Best Buy pokazał, jak będzie prezentował się jego limitowany steelbook 4K UHD z horrorem „Halloween zabija”. Amazon rozpoczął zbieranie zamówień na wydanie 4K UHD z filmem „Ostatni pojedynek” w reżyserii Ridleya Scotta oraz produkcją „Pół żartem, pół serio” z Marilyn Monroe. Amerykanie zapowiedzieli też premierę wydań 4K UHD z filmem „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” (Amazon). Pojawił się również preorder na edycję zbierającą dwa oryginalne filmy i najnowszą produkcję (Amazon).

Halloween zabija steelbook 4K UHD

Pogromcy duchów. Dziedzictwo” w steelbooku na 4K UHD

Z okazji kinowej premiery wspominanego wcześniej filmu „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” w Wielkiej Brytanii wystartowały preordery na wydania 4K UHD. Oprócz standardowej edycji w plastikowym opakowaniu zapowiedziano też steelbooka oraz wydanie kolekcjonerskie. Uruchomiono także zbieranie zamówień na wydanie 4K UHD z animacją „Hotel Transylwania: Transformania”. Na pozostałe preordery z angielskiego podwórka złożyły się wydania z filmami „Wielka ucieczka”, „Miasto aniołów 2”, „Ptak o kryształowym upierzeniu” oraz „Kot o dziewięciu ogonach”.

Zavvi dorzuciło do tego preorder na limitowanego steelbooka 4K UHD z filmem „Ostatni pojedynek, który ma trafić do sprzedaży 31 stycznia 2022 roku.

Pogromcy duchów. Dziedzictwo steelbook 4K UHD „Ostatni pojedynek steelbook 4K UHD

„Diuna” w steelbooku 4K UHD w tym roku

Na pozostałych rynkach europejskich Włosi ujawnili datę premiery wydań 4K UHD z filmem „Diuna”, który ma trafić do sprzedaży już 9 grudnia tego roku. Poznaliśmy także oficjalne wyglądy steelbooka i standardowego wydania z filmową adaptacją powieści Franka Herberta. Wśród preorderów pojawił się natomiast digibook z produkcją „Nie czas umierać” (premiera 15 grudnia). Tymczasem Francuzi również pokazali swojego steelbooka z filmem „Diuna” (premiera 26 stycznia) i zapowiedzieli premierę metalowej edycji z produkcją „Eiffel”, a także premierę steelbooka z filmem „Matrix” z serii „Titans of Cult”.

Niewiele tym razem działo się natomiast w Niemczech, gdzie Amazon uruchomił jedynie preoerdery na wydania 4K UHD z filmami „Adrenalina” (premiera 21 stycznia) oraz „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” (premiera 18 maja).

Diuna steelbook 4K UHD Eiffel steelbook 4K UHD

W tym tygodniu zabrakło informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. / MGM / Universal Pictures / Sony Pictures / Lionsgate