Co nowego na 4K UHD? – „Ojciec chrzestny”, „Zagubiona autostrada”, „E.T.”, „Men” i inne

Jakie nowości przyniósł nam ostatni tydzień na rynku wydań 4K UHD? Pojawiła się solidna porcja zapowiedzi od dystrybutorów i jeszcze więcej preorderów. Nie zabrakło też steelbooków i wydań kolekcjonerskich. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Krzyk 2” w steelbooku i „Naiwniak

Domowy oddział studia Paramount Pictures zapowiedział na 4 października premierę jubileuszowego steelbooka z drugą odsłoną horrorowej serii „Krzyk” (Amazon, Hdmoviesource). Produkcja obchodząca w tym roku 25. rocznicę premiery doczeka się tego samego dnia również wydania w standardowym, plastikowym opakowaniu (Amazon, Hdmoviesource). Na płycie znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 5.1.

Tymczasem Kino Lorber ujawniło, że przygotowuje kolejne wydanie 4K UHD dla swoich klientów. Jeszcze w tym roku na rynku ma zadebiutować edycja Ultra HD Blu-ray z produkcją „Naiwniak” z 1994 roku. Tytuł, w którym zagrali Paul Newman, Bruce Willis i Jessica Tandy otrzyma odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.

71rcb7k3c3L._SL1500_-min.jpg

Zagubiona autostrada” i „Noc żywych trupów” na 4K UHD od Criteriona

Odnotujmy też, że swoje zapowiedzi na październik ujawnił Criterion. Wśród ogłoszonych tytułów znalazły się dwa, które doczekają się edycji Ultra HD Blu-ray. Fanów twórczości Davida Lyncha ucieszy premiera wydania 4K UHD z filmem „Zagubiona autostrada” z 1997 roku (Amazon, Hdmoviesource). Film, w którym zagrali Patricia Arquette oraz Bill Pullman otrzyma odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision, który został zatwierdzony przez reżysera. W przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format DTS-HD Master Audio 5.1. Debiut zapowiedziano na 11 października. Druga z premier na nośniku Ultra HD Blu-ray to klasyczny horror „Noc żywych trupów” z 1968 roku. Film trafi na płyty 4 października. Wydanie pojawiło się w ofercie sklepów: Amazon, Hdmoviesource.

718vDS8TdvL._SL1500_-min.jpg 81PDmdSaJkL._SL1500_-min.jpg

Sens życia według Monty Pythona” i „Stary Henry” zmierzają na 4K UHD

Domowy oddział wytwórni Universal Pictures ogłosił, że już 13 września możemy spodziewać się premiery wydania 4K UHD z komedią „Sens życia według Monty Pythona”, w której wystąpili Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle i Terry Jones. Film trafi na płyty w odrestaurowanej wersji o rozdzielczości 4K i ze ścieżką dźwiękową DTS:X. Preorder pojawił się w sklepach: Amazon, Hdmoviesource.

Z kolei Shout Factory potwierdziło, że przygotowuje wydanie 4K UHD z westernem „Stary Henry”, w którym wystąpili Stephen Dorff, Tim Blake Nelson, Richard Speight Jr., Max Arciniega i Scott Haze. Debiut został wyznaczony na 20 września. Na płycie obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10. Preorder wystartował w sklepach: Amazon, Zapowiedzią na nośniku Ultra HD Blu-ray podzielił się także dystrybutor VCI Home Entertainment. Na 25 października wyznaczono premierę wydania 4K UHD z horrorem „Children Shouldn’t Play with Dead Things” (Amazon).

81WURbXCUaL._SL1500_-min.jpg 81BSDbzlgnL._SL1500_-min.jpg

Klasyczne Potwory Universala,  „E.T.” i  „Zabić drozda”  na 4K UHD

Pojawiły się też nowe informacje na temat premiery pojedynczych wydań Ultra HD Blu-ray z klasycznymi filmami o Potworach. Na 11 października zapowiedziano wydania z produkcjami: „Drakula”, „Frankenstein”, „Niewidzialny człowiek” oraz „Wilkołak”. W ofercie ma też pojawić się zbiorczy zestaw. Jeśli chodzi o inne klasyki to na 11 października zapowiedziano również wydanie 4K UHD z filmem „Zabić drozda” (wersja standardowa i limitowana). Z kolei tydzień później swój debiut na 4K UHD ma zaliczyć film „E.T.”.

14439-2-min.jpg 14450-2-min.jpg

Trylogia „Ojca chrzestnego” w steelbooka 4K UHD

Z okazji kinowej premiery filmu „Nie!” wystartował już preorder na wydanie 4K UHD (Amazon, Hdmoviesource). Wstępnie premiera wydania przygotowywana jest na 18 października, a tydzień wcześniej do sprzedaży mają trafić edycje Ultra HD Blu-ray z animacją „DC Liga Super-Pets”. Miłośnicy metalowych wydań doczekali się zapowiedzi steelbooków z trylogią „Ojca chrzestnego”. Już 11 października ukażą się nowe wydania z „Ojcem chrzestnym” w steelbooku  (Amazon) i standardowym opakowaniu (Amazon, Hdmoviesource), „Ojcem chrzestnym II” w steelbooku  (Amazon) i zwykłym wydaniu  (Amazon, Hdmoviesource) oraz „Ojcem chrzestnym III” w steelbooku (Amazon) i standardowej edycji (Amazon, Hdmoviesource). Do tego Disney przygotowuje się do wypuszczenia wydania 4K UHD ze swoją najnowszą animacją od Pixara. Premiera fizycznych wydań z filmem „Buzz Astral” została zapowiedziana wstępnie na 13 września, a w ofercie ma pojawić się standardowa edycja (Best Buy, Hdmoviesource) i steelbook.

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się: „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”, „Miami Connection” (Amazon, Hdmoviesource), „Gry wojenne” oraz „Mortal Kombat Legends: Snow Blind”.

71sYEJz7xzL._SL1500_-min.jpg

„Star Trek” w komplecie w Wielkiej Brytanii i kolekcjonerskie wydanie Fatalnego zauroczenia

W Wielkiej Brytanii doczekali się w ostatnich dniach kompletu zapowiedzi wydań z serią „Star Trek”. Do pierwszej części i kolekcjonerki zapowiedzianych w poprzednich tygodniach dołączyły wydania 4K UHD z filmami „Star Trek II: Gniew Khana”, „Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka”, „Star Trek IV: Powrót na Ziemię”, „Star Trek V: Ostateczna granica” oraz „Star Trek VI: Wojna o pokój”. Oprócz pojedynczych wydań pojawił się też preorder na zbiorcze wydanie.

Na pozostałych rynkach europejskich Francuzi zapowiedzieli nowe wydania z trylogią Powrotu do przyszłości, pakiet steelbooków Martwego zła, zestaw Bondów z Danielem Craigiem, pakiet steelbooków Pamięci absolutnej, zestaw dwóch filmów z serii Sonic i steelbooka z filmem Ex Machina.  Włosi z kolei zapowiedzieli kolekcjonerskie wydanie 4K UHD z filmem Fatalne zauroczenie i steelbooka z anime Belle. W Hiszpanii pojawił się w tym czasie preorder na edycję Ultra HD Blu-ray z filmem Elvis. Niemcy z kolei dorzucili do tego steelbooka oraz mediabooka z filmem Men.

71EF-Qgli0L._SL1500_-min.jpg

Ostatni tydzień nie przyniósł żadnych nowych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Paramount Pictures / Universal Pictures / A24