Co nowego na 4K UHD? – „Piła”, „Godzilla kontra Kong”, „Indiana Jones” i inne

W ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się sporo zapowiedzi i preorderów na wydania 4K UHD. Wśród nich znalazły się steelbooki oraz wydania z polską wersją językową. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Piła” w maju na 4K UHD. „Willy Wonka i fabryka czekolady” pod koniec czerwca

W tym tygodniu nie pojawiły się żadne oficjalne komunikaty od amerykańskich dystrybutorów, ale w ramach niepotwierdzonych jeszcze informacji ujawniono, że na 4 maja studio Lionsgate szykuje wydanie 4K UHD z horrorem „Piła” wyreżyserowany przez Jamesa Wana. Preorder na wydanie pojawił się już w sklepie Hdmoviesource.com.

Pojawił się także pierwszy preorder na zapowiadane wydanie 4K UHD z filmem „Willy Wonka i fabryka czekolady” (1971). Jak podaje sklep Hdmoviesource, produkcja trafi do sklepów 29 czerwca. Amerykański Amazon dorzucił do tego swoje zapowiedzi wydań 4K UHD z filmami „Nikt”, „Mistrz kierownicy ucieka” oraz „Dead & Buried”.

13538-2.jpg

„Godzilla kontra Kong” z polską wersją na 4K UHD i jeszcze więcej steelbooków

Kolejną dawkę steelbooków zaserwowało nam natomiast Zavvi. Jeszcze w środę ruszyło zbieranie zamówień na steelbooka z filmem „Ruchomy chaos”, w którym główne role zagrali Daisy Ridley, Tom Holland i Mads Mikkelsen, oraz pakiet kolekcjonerskich steelbooków 4K UHD z serią „Indiana Jones” (premiera 7 czerwca) – sklep uruchomił także preorder na standardowe wydanie z serią, podobnie zresztą jak Amazon. W czwartek ruszył preorder na steelbooka z filmem „Menażeria” z 1978 roku w reżyserii Johna Landisa, w którym główne role zagrali John Belushi, Tim Matheson i John Vernon – premierę wydania zapowiedziano na 17 maja. W sobotę wystartowało natomiast składanie zamówień na nowego steelbooka z filmem „X-Men: Ostatni bastion” (premiera 12 lipca). Tydzień zwieńczył preorder na specjalne wydanie z filmem Bohater ostatniej akcji” z Arnoldem Schwarzeneggerem (premiera 31 maja).

W tak zwanym międzyczasie w sklepach Zavvi i Amazon pojawiły się preordery na wydanie 4K UHD z filmem „Godzilla kontra Kong”, które zadebiutuje w Wielkiej Brytanii już 14 czerwca i – jak podaje ujawniona specyfikacja – będzie zawierało polską wersję językową w postaci napisów na płycie 4K UHD. W Wielkiej Brytanii za sprawą Amazona pojawiła się także zapowiedź steelbooka.

Zavvi dorzuciło do tego preorder na standardową edycję z „Menażerią” i zapowiedziało, że 6 kwietnia wystartuje preorder na steelbooka z filmem „Ptaki”, a Amazon zapowiedział standardową edycję z filmem Bohater ostatniej akcji.

 9150lZNLzuL._AC_SL1500_.jpg 7rvsk1d5.jpg

Kolejne wydania z polską wersją w Hiszpanii

Hiszpanie doczekali się swoich preorderów na wydania 4K UHD z filmami „Duża ryba”, „2012” i „Elizjum” (wszystkie trzy tytuły dostępne będą z polską wersją językową). Pojawiły się też zapowiedzi steelbooków z filmami „Żądło” i Bohater ostatniej akcji” (polskie napisy).

Francuski dystrybutor Le chat qui fume zapowiedział w tym czasie na lato tego roku premierę wydania 4K UHD z filmem „Bacchanales Sexuelles” z 1974 roku, w którym główne role zagrali Joëlle Coeur, Annie Belle, Agnès Lemercier, Marie-France Morel. Tamtejszy Amazon na 9 czerwca zapowiedział z kolei wydania 4K UHD z serią „Indiana Jones” (edycja standardowa, steelbooki).

Na niemieckim rynku Amazon zapowiedział premiery wydań 4K UHD z filmami „Przekręt, Bohater ostatniej akcji (polska wersja w obydwu filmach) oraz „Duża ryba”. Niemieckie sklepy Media Markt i Saturn dorzuciły do tego zapowiedź specjalnego wydania 4K UHD z filmem „American Psycho” (premiera 24 czerwca).

81LLD+nOEYL._AC_SL1500_.jpg

„Szczęki”, „Psychoza” i „Spartakus” w kwietniu na 4K UHD

Jeśli chodzi o polski rynek, to w kończącym się tygodniu nie pojawiły się żadne oficjalne zapowiedzi, ale warto odnotować, że zapowiedziany tydzień temu jubileuszowy steelbook 4K UHD z filmem „Szybcy i wściekli” trafi na nasz rynek w takiej samej postaci, jak w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że doczekamy się wydania, w którym obok steelbooka znajdziemy także pocztówki przedstawiające głównych bohaterów oraz broszurę ze scenariuszem.

Dodajmy do tego, że sklep DVDmax zapowiedział na 15 kwietnia premierę polskich wydań 4K UHD z filmami „Szczęki”, „Psychoza” i „Spartakus”.

16172707422765912-jpg-gallery.big-iext69508333.jpg

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. / Disney / Lionsgate