Co nowego na 4K UHD? – „Straceni chłopcy”, „The Ring”, „Buzz Astral”, „Wideodrom” i inne

Jak tym razem kończy się tydzień na rynku wydań 4K UHD? Pojawiła się kolejna dawka zapowiedzi na kinowe nowości takie jak „Bullet Train” oraz wyczekiwane klasyki pokroju „Straconych chłopców”. Nie zabrakło przy tym ciekawych steelbooków i wydań kolekcjonerskich. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Buzz Astral” w sierpniu na 4K UHD. „Żołnierze kosmosu” dostaną steelbooka

Domowy oddział Disneya potwierdził, że na 13 sierpnia przygotowuje premierę wydania 4K UHD z najnowszą animacją Pixara pod tytułem „Buzz Astral”. Tak jak w przypadku większości edycji Ultra HD Blu-ray od tego dystrybutora, na płycie znajdziemy obraz z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Obok standardowej edycji (Amazon, Target) do sprzedaży trafi też limitowany steelbook (Best Buy).

Tymczasem domowy oddział Sony Pictures zapowiedział kolejnego steelbooka 4K UHD z klasyczną produkcją. Na 1 listopada wyznaczona została data premiery limitowanej edycji Ultra HD Blu-ray z produkcją „Żołnierze kosmosu” z 1987 roku. Na płycie znajdziemy obraz odrestaurowany na potrzeby poprzedniej, standardowej edycji, co oznacza, że obraz zostanie wzbogacony o system Dolby Vision i ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Preorder na wydanie pojawił się już w sklepach: Amazon, Hdmoviesource.

91uC18k-SAL._SL1500_-min.jpg 304306_front-min.jpg

Straceni chłopcy” i „Duch” zmierzają na 4K UHD. Będą steelbooki

Domowy oddział studia Warner Bros. potwierdził, że we wrześniu doczekamy się na nośniku Ultra HD Blu-ray premiery dwóch kolejnych klasyków. Od 20 września w ofercie dostępne będą edycje 4K UHD z filmem „Straceni chłopcy”, w którym zagrali Corey Haim, Kiefer Sutherland, Jason Patric oraz Corey Feldman. Produkcja obchodząca w tym roku 35. rocznicę premiery doczeka się zarówno standardowej edycji (Amazon, Hdmoviesource) i steelbooka (Best Buy, Hdmoviesource). Druga z zapowiedzianych premier to horror „Duch” w reżyserii Tobe’a Hoopera. Film z 1982 roku uważany dzisiaj za klasyka grozy również dostępny będzie w steelbooku (Best Buy, Hdmoviesource) i standardowej edycji (Amazon, Hdmoviesource). Obydwie produkcje otrzymają na płytach obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10.

6513834_sd-min.jpg

Najeźdźcy z Marsa” i „Rozgrywka” wkrótce na 4K UHD

Horrorową zapowiedź na 4K UHD dorzucił do tego dystrybutor Ignite Films, który 26 września wprowadzi do sprzedaży edycję Ultra HD Blu-ray z produkcją „Najeźdźcy z Marsa” z 1953 roku. Na płycie obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K wzbogacony o system HDR10

Formalności stało się zadość i kolejną premierę na 4K UHD w tygodniu zapowiedział też dystrybutor Kino Lorber. Dowiedzieliśmy się, że na ostatnie miesiące 2022 roku wydawca ten przygotowuje edycję Ultra HD Blu-ray z filmem „Rozgrywka” z Robertem De Niro, Marlonem Brando i Edwardem Nortonem w rolach głównych. Produkcja doczeka się nowego obrazu z systemem Dolby Vision, który został zatwierdzony przez operatora Roba Hahna

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się: „Niemoralna propozycja” „Ciche dni w Clichy” oraz „Nie!”, który ma doczekać się nie tylko standardowej edycji, ale także limitowanego steelbooka.

816vimfQILL._SL1500_-min.jpg 14903_tn-min.jpg

Fortepian” i „Wideodrom” w Wielkiej Brytanii na 4K UHD

Na brytyjskim rynku wydawniczym dystrybutor StudioCanal zapowiedział na 5 września premierę wydania 4K UHD z filmem „Fortepian” z 1993 roku, w którym zagrali Holly Hunter, Harvey Keitel, Sam Neill, Anna Paquin i Geneviève Lemon. Na płycie obecny będzie odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Dźwiękowe doznania zapewni ścieżka dźwiękowa DTS-HD Master Audio 5.1. Preorder pojawił się w sklepach: Amazon, Zavvi.

Swoje zapowiedzi na październik ujawnił Arrow Video i wśród ogłoszonych tytułów znalazł się jeden, który otrzyma edycje na 4K UHD. Będzie nim horror „Wideodrom” z 1983 roku. Produkcja trafi na płyty Ultra HD Blu-ray 24 października i zaoferuje widzom obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. W ofercie dostępne będą dwa wydania kolekcjonerskie: wersja A (Zavvi i Amazon) i wersja B (Zavvi).

pl9wtyc4-min.jpg

Buzz Astral” i klasyki Warnera w steelbookach w Wielkiej Brytanii

Brytyjczycy doczekali się też swoich preorderów na wydanie 4K UHD z animacją „Buzz Astral”, która dostanie na tym rynku zarówno standardową edycję (Zavvi i Amazon), jak i steelbooka. Nie zabrakło przy tym preorderów na wydania Ultra HD Blu-ray ze wspomnianymi filmami „Straceni chłopcy” w reżyserii Joela Schumachera oraz „Duch”, które w Wielkiej Brytanii doczekają się zwykłych edycji oraz kolekcjonerskich wydań.

Straceni chłopcy” wydania 4K UHD

Duch” wydania 4K UHD

2nommct3-min.jpg

Sporo wydań kolekcjonerskich we Francji i Włoszech

 Na pozostałych rynkach europejskich Francuzi uruchomili preordery na swoje steelbooki z filmami „Ojciec chrzestny”, „Ojciec chrzestny II” oraz „Ojciec chrzestny III”. Ich premierę zapowiedziano na 12 października. Pojawiły się też zapowiedzi z takimi produkcjami jak: „Postrach nocy” w steelbooku, „Zabić drozda”, „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” w steelbooku, „Strefa bezpieczeństwa”, „Koszmar minionego lata” w limitowanym wydaniu, trylogia „Infernal Affairs”, „The Ring”, „Zagadka zbrodni”, „Dark Water”, „Batman: Długie Halloween”.

Włosi dorzucili do tego kolekcjonerskie wydania 4K UHD z filmami „Straceni chłopcy” oraz „Duch”, a także steelbooka i kolekcjonerską edycję z filmem „Ukryty wymiar”. Pojawiła się też zapowiedź kolekcjonerskiego wydania 4K UHD z „Diuną”, które trafi do sprzedaży 22 września, zapowiedź włoskiej edycji filmu „Zabić drozda”, steelbooka z E.T. oraz drugiej części zestawu z Klasycznymi Potworami Universala. Niemcy dorzucili do tego swoje preordery na produkcje Star Trek, Star Trek II: Gniew Khana”, „Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka”, „Star Trek IV: Powrót na Ziemię”, „Star Trek V: Ostateczna granica” oraz „Star Trek VI: Wojna o pokój. Dodatkowo rozpoczęto też zbieranie zamówień na wydania 4K UHD z filmami „Murder at Yellowstone City”, steelbooka „The Hurt Locker. W pułapce wojny”, kolekcją „Resident Evil” oraz „Bullet train” (standardowa edycja i steelbook).

81Y2iwdKa5L._SL1500_-min.jpg

Ostatni tydzień ponownie nie przyniósł żadnych nowych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Warner Bros. / Toho / Summit Entertainment / Universal Pictures