Co nowego na 4K UHD? – „Super 8”, „Indiana Jones”, „My Fair Lady” i inne

Ostatni tydzień zaowocował kilkoma interesującymi zapowiedziami wydań 4K UHD, wśród których znalazły się między innymi tytuły „Super 8” i „Święta krew. Wrócił także temat pierwszego wydania 4K UHD z serią „Indiana Jones”, a wśród zapowiedzi znalazło się także miejsce na jedno wydanie z polskiej dystrybucji. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Super 8”, „Święta krew” iMy Fair Lady” trafią na 4K UHD

Zapowiedzi z amerykańskiego podwórka przynoszą informacje o debiucie na nośniku Ultra HD Blu-ray takich tytułów jak zapowiedziane już wcześniej „Dziesięć przykazań” (premiera 30 marca), a także musicalu George'a Cukora pod tytułem „My Fair Lady” (Target i Hdmoviesource) z 1964 z Audrey Hepburn w roli głównej (premiera 4 maja) i film „Super 8” (Target i Hdmoviesource) wyreżyserowanego przez J.J. Abramsa (premiera 25 maja). Dodajmy jeszcze, że wracają plotki na temat premiery wydania 4K UHD z filmem Camerona Crowe'a „U progu sławy” z 2000 roku, który miałby doczekać debiutu na 4K ze względu na 20. rocznicę kinowej premiery.

Pojawiły się również informacje na temat zbliżającej się premiery wydania 4K UHD z horrorem „Święta krew” Alejandro Jodorowsky'ego z 1989 roku, który ma trafić do sklepów 27 kwietnia. Wydanie przygotowuje Severin Films, które zaoferuje widzom zarówno wersję standardową, jak i kolekcjonerską w digipacku. Preorder wystartował już w sklepach Amazon i Hdmoviesource.com.

13433-2.jpg

„Indiana Jones” na 4K UHD latem 2021 roku?

W ostatnich dniach wróciły także plotki na temat tegorocznej premiery wydań 4K UHD z serią „Indiana Jones”. Najnowsze przecieki sugerują, że premiery kompletnego wydania ze wszystkimi filmowymi przygodami popularnego archeologa możemy spodziewać się 14 czerwca 2021 roku. Pojawiła się nawet poglądowa okładka, ale jak na razie jej autentyczność nie została potwierdzona.

Przypomnijmy, że pierwszy raz o tegorocznej premierze filmów na 4K UHD mówiło się na początku 2020 roku, kiedy spekulowano, że Paramount zamierza wykorzystać premierę piątego filmu do wypuszczenia na rynek swojego wydania 4K UHD z czterema poprzednimi odsłonami. Jak wiemy, epidemia sprawiła, że Disney musiał przesunąć o rok premierę swojego filmu, ale najnowsze plotki sugerują, że Paramount zdecyduje się na wypuszczenie wydania latem tego roku. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że na 2021 rok przypada 40. rocznica premiery filmuPoszukiwacze Zaginionej Arki”.

ErVEtBAUUAMfrMP.jpg

„Przerażacze” w reżyserii Petera Jacksona trafią na 4K UHD

Arrow Video ujawniło, że w tym roku z okazji 25. rocznicy premiery wydania 4K UHD doczeka się horror „Przerażacze” z 1996 roku wyreżyserowany przez Petera Jacksona. Nie znamy jeszcze dokładnej daty debiutu, ale wiemy, że stanie się to w przeciągu najbliższych miesięcy. Dokładna specyfikacja płyty również nie została jeszcze ujawniona, ale w przypadku dźwięku będziemy mogli liczyć na format Dolby Atmos.

„Gattaca – szok przyszłości” w steelbooku 4K UHD

Na Zavvi.com wystartował w tym czasie preorder na kolekcjonerskiego steelbooka 4K UHD z filmem „Gattaca – szok przyszłości” wyreżyserowanym przez Andrew Niccola, w którym główne role zagrali Ethan Hawke, Jude Law i Uma Thurman. Na płycie znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K pochodzący z nowego skanu negatywu najprawdopodobniej z systemem HDR10, a w przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format Dolby Atmos.

Na pozostałych rynkach europejskich zapowiedzi ograniczyły się w tym tygodniu do francuskiego wydania z filmem „Dziesięć przykazań” (premiera 1 kwietnia) oraz standardowej niemieckiej edycji z filmem „V jak Vendetta” (premiera 25 marca).

Polskie wydanie 4K UHD animacji „Trolle 2” z premierą w lutym

Jeśli chodzi o polski rynek wydań 4K UHD, to możemy potwierdzić, że w lutym zadebiutuje wydanie 4K UHD z animacją pod tytułem „Trolle 2”. Dystrybutorem filmu będzie Filmostrada. Nowa animacja studia DreamWorks będąca bezpośrednią kontynuacją hitu z 2016 roku zadebiutuje na DVD, Blu-ray, a także 4K UHD w Polsce już 15 lutego. Na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemami Dolby Vision i HDR10+ oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W przypadku polskiej wersji językowej możemy liczyć na polski dubbing w formacie Dolby Digital 5.1 oraz napisy.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Pramount Pictures / Warner Bros.